Microsoft i Oracle łączą swoje chmurowe platformy

Oracle ogłosił w zeszłym tygodniu rozszerzenie partnerstwa z Microsoftem w zakresie łączenia chmur obliczeniowych, uruchamiając nową lokalizację obsługującą połączone regiony obu firm. Znajduje się ona w Holandii (Amsterdam).

Nowa lokalizacja oznacza, że przedsiębiorstwa mogą tworzyć obciążenia, które współdziałają w regionach chmurowych Microsoft Azure i Oracle Cloud w obrębie jurysdykcji danych Unii Europejskiej. Nowa lokalizacja jest rozszerzeniem partnerstwa, na mocy którego wcześniej uruchomiono podobne połączenia we wschodniej części Stanów Zjednoczonych, w Toronto i Londynie.

Połączenia regionów Oracle-Microsoft są ważne dla firm, które chcą umieścić więcej swoich danych oraz obciążeń w chmurze i chcą korzystać z usług dostawców, którzy są ekspertami w zakresie przetwarzania danych o znaczeniu newralgicznym. Oprócz oferowania możliwości wyboru i elastyczności Oracle i Microsoft zapewniają zintegrowane zarządzanie tożsamością i dostępem, dzięki czemu klienci nie muszą zarządzać wieloma hasłami podczas uzyskiwania dostępu do swoich zasobów i aplikacji w chmurze.

Zobacz również:

  • Hybrydowy klucz do cyfrowej zmiany. Podcasty Computerworld TOP 200.
  • Gdzie będzie strefa lokalna AWS w Polsce?
  • Nowy pakiet pozwala integrować ze sobą platformy Salesforce i Slack

Przedsiębiorstwa będą mogły szybciej i łatwiej przenosić swoje lokalne obciążenia do chmury, która najlepiej odpowiada konkretnym potrzebom poszczególnych aplikacji. Można przykładowo uruchomić aplikacje oparte na systemie Windows w chmurze Microsoft Azure, połączone z Oracle Autonomous Database lub Exadata w Oracle Cloud Infrastructure.

Komentując to wydarzenie Andrew Sutherland (SVP EMEA Oracle Cloud) mówi: „Nasze nowe połączenie chmurowe w Amsterdamie to dobra wiadomość dla wielu firm, które używają oprogramowania Oracle i Microsoft. Mogą oni współdzielić aplikacje, dzięki czemu można szybciej i łatwiej uruchamiać połączenie oprogramowania Oracle i Microsoft. Mogą rozdzielać obciążenia w zależności od potrzeb w chmurze klasy korporacyjnej. Nadal zapewniamy niezawodną łączność sieciową, a tym samym doskonałą obsługę klienta i wsparcie, którego oczekują przedsiębiorstwa”.

Microsoft i Oracle planują udostępnić bezpośrednie połączenie chmurowe w dodatkowych regionach, w tym na zachodnim wybrzeżu i w regionie rządowym USA, w Azji i w Europie.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200