Microsoft i Meta ogłaszają współpracę w ramach aplikacji biznesowych

Microsoft i Meta zapowiadają wprowadzenie odpowiednich integracji w aplikacjach Teams i Workplace. W obu platformach do pracy online będą dostępne odpowiednie narzędzia bez konieczności przełączania aplikacji.

Meta Workplace zapewni dostęp do Teamsów / Fot. Meta, materiały własne

Meta Workplace zapewni dostęp do Teamsów / Fot. Meta, materiały własne

Firmy poinformowały, że funkcje ich platform zostaną ze sobą zintegrowane, aby umożliwić działanie międzyplatformowe (cross-platform).

Sprawdź: Cortana

Zobacz również:

Workplace by Meta, wcześniej znane jako Facebook Workplace, wkrótce zintegruje funkcje Microsoft Teams z własną platformą, takie jak strumieniowe przesyłanie wideo Teams na żywo bezpośrednio do grup Workplace'a.

Integracja przebiega w obie strony i spowoduje, że niektóre treści Workplace będą również łatwo dostępne dla użytkowników Teamsów.

Integracja ułatwi pracę

Workplace zostanie zintegrowany z oprogramowaniem Microsoft Teams za pomocą aplikacji, którą można przypiąć do paska nawigacyjnego, jeśli użytkownik sobie tego życzy. Po wybraniu z boku interfejsu będzie widoczne "okienko" Workplace, które można łatwo ukryć lub ponownie otworzyć.

Zobacz: Shiba Inu

Ten ruch jest znaczącym krokiem dla dwóch platform. Eksperci oceniali, że obie platformy były dla siebie silnymi konkurentami, natomiast głównym "wygranym" był Slack, który jeszcze parę lat temu dominował na rynku.

Obecnie Workplace jest oferowany jako znacznie bardziej wszechstronne narzędzie do tworzenia forów firmowych, a usługa Teams lepiej nadaje się do natychmiastowej współpracy między mniejszymi zespołami. Dwie platformy skutecznie są jednak adresowane do tych samych odbiorców korporacyjnych.

"Jedną z rzeczy, których nauczyłem się podczas pandemii, jest to, że firmy nie polegają tylko na jednym narzędziu do wykonywania swojej pracy. Naszym obowiązkiem jako liderów w tej przestrzeni jest upewnienie się, że narzędzia, których używają, integrują się i współpracują ze sobą" - powiedział Jeff Teper, CVP ds. produktu i inżynierii w Microsoft Teams.

Integracja dostępna jest już teraz jako bezpłatna aktualizacja, niemniej nie wszystkie zapowiadane funkcje już działają.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200