Microsoft i EMC zaoferują rozwiązania przyspieszające wdrożenia Windows 2000 w dużych przedsiębiorstwach

Microsoft i EMC - producent systemów archiwizacji danych - nawiązały współpracę, w której ramach zaoferują firmom usługi wsparcia oraz opracują i wprowadzą na rynek rozwiązania sieciowych pamięci mas...

Microsoft i EMC - producent systemów archiwizacji danych - nawiązały współpracę, w której ramach zaoferują firmom usługi wsparcia oraz opracują i wprowadzą na rynek rozwiązania sieciowych pamięci masowych przeznaczone na platformy: Windows 2000 Server i Windows NT Server. Umowa ma głównie na celu przyspieszenie migracji Windows 2000 przez duże korporacje. Szczegóły finansowe porozumienia nie zostały ujawnione.

W ramach umowy, należąca do EMC Data General będzie oferować klientom, wykorzystującym platformę Microsoftu do krytycznych aplikacji biznesowych, usługę gwarantującą 99,9-proc. sprawność tych systemów. Oferta będzie obejmować rozwiązania klastrowe Data General, pracujące na platformach Windows 2000, Windows NT Server 4.0, Exchange Server oraz SQL Servver 7.0. Świadczone będą także całodobowe usługi wsparcia. EMC wraz z Data General przeszkolą i udzielą certyfikaty 400 specjalistom, którzy będą pracować nad systemami Microsoftu przez najbliższy rok.

Ponadto Microsoft i EMC opracują rozwiązania pozwalające użytkownikom na szybkie uaktualnienie oprogramowania MS Exchange Server 5.5 do wersji Exchange 2000 Server.

Dla wielu firm krytycznym czynnikiem przy podjęciu decyzji o zastosowaniu Windows 2000 okazuje się długi proces jego wdrażania. Z tego powodu zwracają się one o pomoc do integratorów lub producentów sprzętu. Zdaniem analityków, umowa Microsoftu z EMC pozwoli dużym przedsiębiorstwom i instytucjom na przyspieszenie migracji lub nawet pomoże w podjęciu decyzji dotyczącej wyboru krytycznej platformy.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200