Microsoft i Citrix integrują oprogramowanie dla portali

Firmy podpisały umowę dotyczącą połączenia oprogramowania serwerowego SharePoint z platformą do budowy korporacyjnych portali Citrix XPS.

Na mocy umowy podpisanej między firmami oprogramowanie Microsoft SharePoint zostanie zintegrowane z platformą do budowy korporacyjnych portali XPS firmy Citrix. XPS oparty na standardzie XML to rozwiązanie umożliwiające automatyzację procesów biznesowych w firmach. Częścią centralną systemu jest serwer XML, który pośredniczy w wymianie danych z dowolnych źródeł i umożliwia komunikację zarówno wewnątrz firmy, jak i z jej partnerami i klientami. XPS był pierwotnie rozwijany przez firmę Sequoia Software, którą Citrix przejął w 2001 r.

Funkcjonalność XPS zostanie poszerzona o funkcje wyszukiwania, rozdzielania i publikowania informacji, jaką zapewnia Microsoft SharePoint Sever. Jak twierdzą przedstawiciele obu firm, integracja produktów znacząco zwiększy możliwości użytkowników w zarządzaniu dokumentami i budowie bardziej zaawansowanych portali korporacyjnych. W ramach podpisanej umowy firma Citrix przystąpiła również do programu partnerskiego Microsoft SharePoint Developer Community.

Zobacz również:

  • Google i NIST uruchomią produkcję procesorów kolejnej generacji
W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200