Microsoft i Andersen Consulting współpracują w zakresie oferty internetowej dla przedsiębiorstw

Wartość całej umowy jest szacowana na ok. 1 mld USD. Microsoft przeznaczy 350 mln USD w gotówce na dofinansowanie nowej spółki joint venture, która będzie oferowała firmom oprogramowanie do prowadzenia działalności elektronicznej.

Microsoft i Andersen Consulting (AC) zawarły porozumienie, w ramach którego ma powstać m.in. spółka joint venture, zajmująca się rozwiązaniami dla dużych przedsiębiorstw prowadzących działalność elektroniczną. Wartość całej umowy jest szacowana na ok. 1 mld USD.

W ramach współpracy ma powstać firma Avanade, zajmująca się dostarczaniem przedsiębiorstwom internetowych i innych specjalizowanych serwisów, bazujących na systemie Windows 2000 Microsoftu. W ciągu dwóch pierwszych lat funkcjonowania firma ma zatrudnić ponad 3000 pracowników specjalizujących się w oprogramowaniu Microsoftu. Ponadto producent Windows zobowiązał się zainwestować w Avanade 385 mln USD w gotówce i zapewnić wsparcie przy opracowywaniu produktów. Andersen Consulting z kolei ma zapewnić szkolenia, zasoby i personel serwisowy.

Dodatkowo, ponad 25 tys. konsultantów AC ma zostać przeszkolonych pod kątem oferty Microsoftu dla przedsiębiorstw. Szkolenia obejmą Windows 2000, SQL Server, Exchange Server, Windows DNA 2000, narzędzia bazujące na Visual Studio oraz technologie handlu elektronicznego.

Firmy będą wspólnie prowadzić akcje marketingowe, tworzyć i dostarczać usługi przeznaczone dla klientów korporacyjnych, zarówno dopiero wchodzących na rynek, rozpoczynających działalność internetową, jak i gigantów z listy Fortune 500.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200