Microsoft finalizuje transakcję z Navision

Potwierdziły się zeszłotygodniowe informacje o planowanym przejęciu Navision Software przez Microsoft. Za akcje duńskiego producenta oprogramowania koncern zapłaci ok. 1,3 mld USD. Navision zostanie zintegrowana z działem Microsoft Business Solutions powstałym w efekcie przejęcia Great Plains Software.

Potwierdziły się zeszłotygodniowe informacje o planowanym przejęciu Navision Software przez Microsoft. Za akcje duńskiego producenta oprogramowania koncern zapłaci ok. 1,3 mld USD. Navision, zatrudniająca ponad 1,3 tys. pracowników, zostanie zintegrowana z działem Microsoft Business Solutions powstałym w efekcie przejęcia Great Plains Software. Zapowiedziano już ewentualne redukcje zatrudnienia na dublujących się stanowiskach. Wiadomo, że członkowie kierownictwa Navision będą pełnić funkcje kierownicze w strukturze tego działu. Dotychczasowa siedziba Navision w Danii będzie stanowiła centralę Business Solutions w regionie EMEA. Stanie się ona największym centrum programistycznym Microsoftu poza USA.

Jak zapewniają przedstawiciele Navision zawarcie transakcji nie będzie wiązało się ze znaczącymi zmianami w zakresie podstawowej oferty firmy. Wsparcie giganta z Redmond ma przyczynić się przede wszystkim do przyspieszenia wprowadzania na rynek kolejnych wersji istniejących aplikacji. Docelowo planowane jest opracowanie nowej, wspólnej generacji produktów wykorzystujących rozwiązania Navision i Great Plains Software zbudowanych w technologii .Net. Microsoft oczekuje, że produkty wspierające zarządzanie dla małych i średnich przedsiębiorstw będą katalizatorem dla technologii .Net, tym czym Office było dla Windows. Amerykańską premierę pierwszego produktu będącego efektem ubiegłorocznego przejęcia Great Plains Software - systemu Microsoft CRM - zapowiedziano na jesień br. W dalszej kolejności produkt będzie trafiał na inne rynki. Nie wiadomo kiedy będzie dostępny dla polskich użytkowników.

Zobacz również:

  • McAfee Enterprise i FireEye połączyły się pod marką Trellix
  • SK Hynix uzyskał wreszcie zgodę na przejęcie od Intela działu produkującego dyski SSD
  • Dobrze płatne zawody w świecie pracy zdalnej

***

Więcej w CW 19/2002 (13.05.02)

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200