Microsoft dołącza do Open Infrastructure Foundation

Open Infrastructure Foundation (wcześniej OpenStack Foundation) ogłosiła wczoraj, że w jej szeregi wstąpił jeden z czołowych dostawców oprogramowania, czyli Microsoft. Tym samym technologie chmurowe bazujące na otwartym kodzie zyskały nowego, bardzo ważnego sprzymierzeńca.

Microsoft dołącza do Open Infrastructure Foundation

Fot. Luis Gomes, Pexels

Według analityków oznacza to jedno. Dla każdego powinno być jasne, że z chwilą wstąpienia Microsoftu do Open Infrastructure Foundation rola otwartego oprogramowania OpenStack i powiązanych z nim technologii znacznie wzrośnie. Tym bardziej, że Microsoft ma w tej fundacji status Platinum Member.

Według ostatnich danych, 40% użytkowników OpenStack uruchamiających swoje wdrożenie w konfiguracjach wielochmurowych, korzysta z OpenStack na platformie Azure.

Zobacz również:

  • Jak AI zmieni rynek pracy IT

Do Open Infrastructure Foundation należy obecnie 60 firm i organizacji, które starają się wyznaczyć kierunki rozwoju infrastruktur IT bazujących na otwartym kodzie źródłowym. Dzięki wsparciu fundacji ponad 110 000 osób w 187 krajach zajmuje się rozwojem całej gamy narzędzi open source, w tym wykorzystujących sztuczną inteligencję i maszynowe uczenie. Są to np. takie projekty, jak Kata Containers, OpenInfra Labs, StarlngX czy Magma 5G.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200