Microsoft chce więcej Edge'a w firmach

Microsoft informuje, że wprowadzi do przeglądarki Edge opcje zaprojektowane z myślą o biznesie. Jedną z nich ma być możliwość kreowania przez administratorów systemów IT specjalnych zakładek skonfigurowanych w taki sposób, aby spełniały oczekiwania konkretnych osób czy określonej grupy pracowników.

Jak wiadomo, przeglądarka Edge bazuje na opracowanym przez Google oprogramowaniu Chromium. Chodzi tu głównie o zaprojektowany przez tę korporację i wspierany przez to oprogramowanie mechanizm renderowania stron. Oznacza to, że Microsoft wywiesił białą flagę i zadecydował, że nie będzie na tym polu rywalizować z firmą Google i zastosuje w swojej przeglądarce opracowaną przez nią technologię.

Jednocześnie Microsoft dąży do tego, aby przeglądarka Egde wkroczyła nie tylko do rąk indywidualnych użytkowników, ale do szeroko pojętego biznesu. Stąd pomysł wprowadzenia do niej rozwiązań, które zainteresują firmy. Jednym nich mają być konfigurowane przez administratora zakładki wspierające usługi AAD (Azure Active Directory), które pozwolą użytkownikom szybko łączyć się z pakietem Office 365 i uruchamiać wchodzące w jego skład biznesowe aplikacje.

Zobacz również:

Dzięki takiemu rozwiązaniu administratorzy systemów IT będą mogli zamieniać przeglądarkę Edge w swego rodzaju narzędzia klasy „front end” czy webowy interfejs, który zapewni pracownikowi szybki dostęp do używanych przez daną firmę biznesowych aplikacji.


IBM Think Digital Summit Poland, 16-17 września 2020
TOP 200