Microsoft chce w oryginalny sposób ułatwić życie nomadom

Każdy wie jak frustrująca może być podróż z laptopem czy tabletem w sytuacji, gdy nie mamy ze sobą karty SIM (oraz modemu, jeśli nie ma go w urządzeniu) zapewniającej nam dostęp do internetu. Jeśli w najbliższym otoczeniu nie znajduje się żaden hot spot, to mamy problem. Możemy wtedy oczywiście podłączyć do laptopa smartfon i łączyć się za jego pośrednictwem z internetem. Jest to kłopotliwe, dlatego Microsoft chce rozwiązać ten problem w inny sposób.

Korporacja ogłosiła na ostatniej konferencji WinHEC w Chinach, że ma oryginalny pomysł. Chce mianowicie instalować w tabletach i laptopach modem oraz zintegrowaną w nim na stałe programowalną kartę SIM. Użytkownik takiego urządzenia będzie wtedy mógł w każdej chwili połączyć się ze sklepem Windows Store i kupić usługę pozwalającą transmitować określoną porcję danych przez sieć komórkową.

Rozwiązanie takie musiałby oczywiście wspierać operator sieci komórkowej funkcjonującej na danym obszarze, włączając do oferty odpowiednie plany taryfowe. Microsoft mógłby zawierać z operatorami umowy, które zapewniałby użytkownikom korzystającym z ich usług dostęp do sklepu Windows Store. Pomysł jest ciekawy, ale trudno powiedzieć czy popyt na tego typu mobilne urządzenia będzie na tyle duży, aby go realizować.

Zobacz również:

  • GeForce RTX 3080 w laptopie to kiepski pomysł
  • Trwa kryzys na rynku pecetów i tabletów
  • Microsoft będzie używać technologii AI do pisania biznesowych wiadomości e-mail
W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200