Microsoft chce kupić Della?

Microsoft zamierza zainwestować 3 mld USD w akcje Della - wynika z nieoficjalnych informacji.

Oznacza to, że MS zaangażuje się w wycofanie tej firmy z obrotu publicznego. Działaniom zmierzającym do wykupu akcji firmy Dell przewodzi amerykański fundusz inwestycyjny Silver Lake Partners. Obecnie trwają rozmowy mające na celu pozyskanie inwestorów. Jednym z nich ma być Microsoft.

Obecna kapitalizacja Della sięga 23 mld USD. Dzięki przejęciu niewielkiej części udziałów w firmie Microsoft zyska realny wpływ na kierunki rozwoju oferty Dell i szansę na zacieśnienie współpracy. Niewykluczone, że celem ewentualnej inwestycji byłoby rozszerzenie oferty i zbudowanie efektu synergii między Windows 8 a dedykowanymi rozwiązaniami sprzętowymi: komputerami, tabletami, potencjalnie także smartfonami.

Microsoft zadebiutował jako dostawca sprzętu wraz z premierą w 2012 r. tabletu Surface opartego na architekturze ARM. Według prognoz w ciągu dwóch miesięcy od jego premiery Microsoft miał sprzedać ok. 1,3 mln takich urządzeń. Nieoficjalnie mówi się jednak, że faktyczna sprzedaż była o połowę niższa, na co wpłynęły problemy z dostawami od podwykonawców.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200