Microsoft blokuje instalowanie przeglądarki IE11 na komputerach Windows 7

Microsoft udostępnił zestaw narzędzi, które powodują iż automatyczna instalacja przeglądarki IE11 (Internet Explorer 11) na komputerach PC pracujących pod kontrolą oprogramowania Windows 7 jest blokowana. Jest to sygnał, iż premiery kolejnej wersji przeglądarki IE możemy się spodziewać w ciągu kilku najbliższych tygodni.

Zestaw nosi nazwę IE11 Blocker Toolkit i został opracowano z myślą o firmach, które chcą aby pracownicy używali starsze wersje przeglądarki IE. Administrator ma do dyspozycji skrypt (który może uruchamiać lokalnie na każdym komputerze) lub specjalny szablon dołączany do ustawień Group Policy, który blokuje oprogramowanie IE11.

Narzędzie blokuje upgrade starszych wersji przeglądarki IE do wersji IE11 i można je uruchamiać na komputerach Windows 7 i Windows Server 2008 R2 za pomocą wbudowanej w system operacyjny usługi Automatic Update. Firmy, które korzystają z takich opcji jak Windows Server Update Services (WSUS) lub System Center 2012 nie potrzebują oprogramowania IE11 Blocker Toolkit, gdyż mogą w dowolny sposób zarządzać przeglądarkami IE za pomocą każdej z tych opcji.

Zobacz również:

  • Sam Altman triumfalnie wraca do OpenAI
  • Prośba o pilną aktualizację przeglądarki Chrome

Użytkownicy indywidualni mogą również skorzystać z oprogramowania IE11 Blocker Toolkit. Jest to wygodne, gdyż nmogą wtedy blokować IE11, pozostawiając dalej włączoną opcję Automatic Updates, która instaluje nowe wersje wszystkich innych programów firmy Microsoft znajdujących się na komputerze.

Warto przypomnieć, że Microsoft stosował wcześniej podobną politykę wobec przeglądarek IE7, IE8, IE9 i IE10. Wtedy również uniemożliwiał automatyczne przechodzenie na kolejną wersję przeglądarki, a po kilku tygodniach (np. w przypadku przeglądarki IE10 po trzech tygodniach) wprowadzał na rynek oficjalnie nową wersję przeglądarki.

Microsoft informuje jednocześnie, że przeglądarka IE11 dla systemu Windows 8.1 ma się pojawić w Windows Store za dwa dni (17-go października). Wtedy użytkownicy systemów operacyjnych Windows 8 i Windows RT będą mogli pobierać bezpłatnie nowe wersje programów, w tym przeglądarkę IE11.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200