Microsoft: biuletyny bezpieczeństwa odchodzą do lamusa

Korporacja przestanie od następnego miesiąca publikować szczegółowe biuletyny bezpieczeństwa. Dostarczały one przez ostatnie 20 indywidualnym i korporacyjnym użytkownikom lat komplet informacji o tym, jakie luki wykryto ostatnio w oprogramowaniu i jakie nowe łaty znajdą się kolejnym uaktualnieniu tego oprogramowania.

Biuletyny bezpieczeństwa zostaną zastąpione dedykowaną bazą danych, w której MIcrosoft będzie umieszczać wszystkie informacje, które były wcześniej zawarte w biuletynach. Microsoft informował o zamiarze zastąpienia biuletynów bezpieczeństwa innych mechanizmem komunikowania się z użytkownikami w listopadzie zeszłego roku. Podał wtedy, że ostatni biuletyn ujrzy światło dzienne w styczniowym pakiecie Patch Tuesday, a nowy, zastępujący ten pakiet mechanizm ruszy 14-go lutego.

Opracowana przez Microsoft baza danych została zaprezentowana dwa miesiące temu na portalu SUG (Security Updates Guide). Użytkownik może zawarte w niej informacje sortować i filtrować, znajdując w niej szybko interesującego go informacje dotyczące bezpieczeństwa interesującego go oprogramowania.

Zobacz również:

  • Publiczna wersja zapoznawcza aplikacji Loop już dostępna
  • Rząd przyjął projekt o ułatwieniach w budowie szerokopasmowego internetu
W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200