Microsoft bez podziałów

Amerykański Departament Sprawiedliwości poinformował o zakończeniu sporu z Microsoftem i rezygnacji z żądań podziału firmy. Dodatkowo władze USA zadeklarowały, że rezygnują z zarzutów wobec Microsoftu, które dotyczyły rzekomego, nielegalnego dostarczania przeglądarki Internet Explorer jako składnika systemu operacyjnego Windows.

Amerykański Departament Sprawiedliwości poinformował o zakończeniu sporu z Microsoftem i rezygnacji z żądań podziału firmy. Dodatkowo władze USA zadeklarowały, że rezygnują z zarzutów wobec Microsoftu, które dotyczyły rzekomego, nielegalnego dostarczania przeglądarki Internet Explorer jako składnika systemu operacyjnego Windows. Obie strony mają rozwiązać sporne kwestie podczas dwustronnych rozmów.

Departament Sprawiedliwości poinformował równocześnie, że zwróci się do sądu aby ten przyjrzał się działaniom firm na rynku oprogramowania komputerowego i oszacował czy w przyszłości nie należałoby wprowadzić ograniczeń uniemożliwiających koncernom zdobycie dominującej pozycji rynkowej.

Zobacz również:

  • Ta firma oskarża Facebooka o przywłaszczenie sobie jej nazwy
  • UE uchyla grzywnę antymonopolową nałożoną na Qualcomm

Rzecznik prasowy Microsoftu, Vivek Varma potwierdził gotowość firmy do rozmów mających na celu rozwiązać wszelkie inne kwestie sporne związane z zarzutami wobec firmy.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200