Microsoft bez podziałów

Amerykański Departament Sprawiedliwości poinformował o zakończeniu sporu z Microsoftem i rezygnacji z żądań podziału firmy. Dodatkowo władze USA zadeklarowały, że rezygnują z zarzutów wobec Microsoftu, które dotyczyły rzekomego, nielegalnego dostarczania przeglądarki Internet Explorer jako składnika systemu operacyjnego Windows.

Amerykański Departament Sprawiedliwości poinformował o zakończeniu sporu z Microsoftem i rezygnacji z żądań podziału firmy. Dodatkowo władze USA zadeklarowały, że rezygnują z zarzutów wobec Microsoftu, które dotyczyły rzekomego, nielegalnego dostarczania przeglądarki Internet Explorer jako składnika systemu operacyjnego Windows. Obie strony mają rozwiązać sporne kwestie podczas dwustronnych rozmów.

Departament Sprawiedliwości poinformował równocześnie, że zwróci się do sądu aby ten przyjrzał się działaniom firm na rynku oprogramowania komputerowego i oszacował czy w przyszłości nie należałoby wprowadzić ograniczeń uniemożliwiających koncernom zdobycie dominującej pozycji rynkowej.

Zobacz również:

  • Apple stanął w Europie w obliczu pozwu zbiorowego
  • Ten wyrok zmieni zasady funkcjonowania App Store

Rzecznik prasowy Microsoftu, Vivek Varma potwierdził gotowość firmy do rozmów mających na celu rozwiązać wszelkie inne kwestie sporne związane z zarzutami wobec firmy.


TOP 200