Microsoft będzie dalej wspierał Ukrainę

Brad Smith, Vice Chair & President w Microsoft ogłosił przedłużenie bezpłatnego wsparcia technologicznego Microsoft dla Ukrainy na rok 2023, którego wartość wyniesie około 100 mln dolarów.

Ben Smith i Mychajło Fedorov na konferencji w Lizbonie. Źródło: Microsoft

Zobowiązanie zostało ogłoszone podczas konferencji prasowej Web Summit w Lizbonie, w której wzięli udział Brad Smith, prezes Microsoft i Mychajło Fedorow, wicepremier i minister ds. transformacji cyfrowej Ukrainy. Najnowsza deklaracja oznacza, że łączne wsparcie Ukrainy przez Microsoft od czasu rozpoczęcia wojny w lutym 2022 r. wynosi 400 mln dolarów. „Zapewnimy dodatkową pomoc o wartości około 100 milionów dolarów, która pozwoli instytucjom rządowym, infrastrukturze o znaczeniu krytycznym i innym sektorom w Ukrainie kontynuować dostarczanie usług cyfrowych swoim obywatelom w chmurze Microsoft”, powiedział Brad Smith, prezes Microsoft.

Dalsza obrona Ukrainy zależy w dużej mierze od krytycznego sojuszu cyfrowego państw, firm i organizacji non-profit. Takie działania pomocowe firm technologicznych, jak np. przeniesienie cyfrowej infrastruktury państwowej do chmury publicznej Działania te odegrały kluczową rolę w ochronie bezpieczeństwa danych i usług, nawet w obliczu rosyjskiego pocisku manewrującego i innych ataków kinetycznych na rządowe centrum danych Ukrainy i inne zasoby fizyczne.

Zobacz również:

  • Sam Altman triumfalnie wraca do OpenAI
  • Nvidia i Foxconn będą wspólnie budować tzw. „fabryki sztucznej inteligencji”

Wsparcie Microsoft dla Ukrainy od czasu wybuchu wojny wyniesie łącznie ponad 400 milionów dolarów

Działania Microsoft wspierające Ukrainę, oprócz udostępnienia darmowej technologii, obejmują również:

• Zapewnienie krytycznego wsparcia w zakresie cyberbezpieczeństwa.

• Wsparcie organizacji humanitarnych i non-profit działających w Ukrainie, Polsce i innych krajach Unii Europejskiej.

• Udostępnianie niezbędnych danych organizacjom międzynarodowym pomagającym Ukrainie i zajmującym się zbrodniami przeciwko ludności.

• Wsparcie pracowników, którzy angażują się w działania organizacji pozarządowych i pomoc humanitarną.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200