Microsoft będzie dalej wspierał Ukrainę

Brad Smith, Vice Chair & President w Microsoft ogłosił przedłużenie bezpłatnego wsparcia technologicznego Microsoft dla Ukrainy na rok 2023, którego wartość wyniesie około 100 mln dolarów.

Ben Smith i Mychajło Fedorov na konferencji w Lizbonie. Źródło: Microsoft

Zobowiązanie zostało ogłoszone podczas konferencji prasowej Web Summit w Lizbonie, w której wzięli udział Brad Smith, prezes Microsoft i Mychajło Fedorow, wicepremier i minister ds. transformacji cyfrowej Ukrainy. Najnowsza deklaracja oznacza, że łączne wsparcie Ukrainy przez Microsoft od czasu rozpoczęcia wojny w lutym 2022 r. wynosi 400 mln dolarów. „Zapewnimy dodatkową pomoc o wartości około 100 milionów dolarów, która pozwoli instytucjom rządowym, infrastrukturze o znaczeniu krytycznym i innym sektorom w Ukrainie kontynuować dostarczanie usług cyfrowych swoim obywatelom w chmurze Microsoft”, powiedział Brad Smith, prezes Microsoft.

Dalsza obrona Ukrainy zależy w dużej mierze od krytycznego sojuszu cyfrowego państw, firm i organizacji non-profit. Takie działania pomocowe firm technologicznych, jak np. przeniesienie cyfrowej infrastruktury państwowej do chmury publicznej Działania te odegrały kluczową rolę w ochronie bezpieczeństwa danych i usług, nawet w obliczu rosyjskiego pocisku manewrującego i innych ataków kinetycznych na rządowe centrum danych Ukrainy i inne zasoby fizyczne.

Zobacz również:

  • Platforma Azure ochroni małe i średnie firmy przed atakami DDoS
  • Jak zmniejszyć firmowe rachunki za prąd?

Wsparcie Microsoft dla Ukrainy od czasu wybuchu wojny wyniesie łącznie ponad 400 milionów dolarów

Działania Microsoft wspierające Ukrainę, oprócz udostępnienia darmowej technologii, obejmują również:

• Zapewnienie krytycznego wsparcia w zakresie cyberbezpieczeństwa.

• Wsparcie organizacji humanitarnych i non-profit działających w Ukrainie, Polsce i innych krajach Unii Europejskiej.

• Udostępnianie niezbędnych danych organizacjom międzynarodowym pomagającym Ukrainie i zajmującym się zbrodniami przeciwko ludności.

• Wsparcie pracowników, którzy angażują się w działania organizacji pozarządowych i pomoc humanitarną.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200