Microsoft: będzie ciąg dalszy

Nie sześć jak przewidywano, a dziewięć stanów nie przystało na warunki porozumienia giganta z Redmond z amerykańskim Departamentem Sprawiedliwości. Microsoft i część prokuratorów ponownie spotka się więc w sądzie.

Dziewięć z osiemnastu stanów oskarżających Microsoft o stosowanie praktyk monopolistycznych zaakceptowało warunki ugody koncernu z Departamentem Sprawiedliwości USA. Prokuratorzy generalni reprezentujący pozostałe dziewięć stanów domagają się jednak nałożenia na Microsoft dalej idących restrykcji.

Decyzja stanów Iowa, Connecticut, California, Massachusetts, Florida, Kansas, Utah, Minnesota oraz Virginia dotycząca odrzucenia warunków porozumienia oznacza, że proces Microsoftu potrwa jeszcze co najmniej do końca pierwszego kwartału 2002 r. W marcu przyszłego roku ma się bowiem odbyć seria kolejnych przesłuchań przedstawicieli koncernu w obecności dziewięciu prokuratorów stanowych.

Zobacz również:

  • Ta firma oskarża Facebooka o przywłaszczenie sobie jej nazwy
  • UE uchyla grzywnę antymonopolową nałożoną na Qualcomm

Bill Gates stwierdził, że decyzja połowy stanów o akceptacji ugody jest poważnym krokiem do rozwiązania długotrwałego sporu raz na zawsze.

***

Co dalej ze sprawą Microsoftu?

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200