Microsoft: Windows XP ożywi rynek

Według producenta system cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem klientów. Microsoft utrzymuje, że w trzy tygodnie od chwili premiery Windows XP zanotowano znaczący wzrost popytu na nowe komputery a detaliczna sprzedaż oprogramowania na rynku amerykańskim wzrosła o połowę.

Microsoft informuje, że system Windows XP cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem klientów. Koncern z Redmond uważa, że dobre wyniki sprzedaży Windows XP - znacznie przewyższające poziom sprzedaży Windows 95 i Me, a dorównujące najlepiej do tej pory sprzedawanemu systemowi Microsoftu, jakim był Windows 98 - wniosą ożywienie do całego rynku komputerów osobistych. "Uważamy, że Windows XP będzie katalizatorem, który sprawi, że okres świąteczny będzie bardzo udany dla całej branży komputerowej" - twierdzą przedstawiciele Microsoftu.

Według firmy od chwili premiery systemu 25 października, znacząco wzrósł popyt na nowe komputery i zanotowano 50-proc. wzrost detalicznej sprzedaży aplikacji dla Windows. Premiera polskojęzycznej wersji Windows XP odbędzie się 27 listopada br. System pojawi się w sprzedaży w pierwszym tygodniu grudnia.

Zobacz również:

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200