Microsoft Start

Korporacja zmieniła dzisiaj nazwy swoich popularnych serwisów MSN i Microsoft News na Microsoft Start. Od strony technicznej nic się zmienia. Microsoft Start, podobnie jak MSN News i Microsoft News, to spersonalizowany kanał informacyjny dostarczający użytkownikom różnego rodzaju treści, takie jak prognozy pogody, wiadomości ze świata sportu czy notowania giełdowe.

MSN

Zmiana nie jest chyba przypadkowa, gdyż firma używa już słowa „Start” w odniesieniu do takich elementów windowsowego interfejsu, jak przycisk Start czy menu Start. Dostęp do kanału Microsoft Start można uzyskać na kilka sposobów. Przede wszystkim jest to samodzielna witryna internetowa oferowana przez przeglądarki Microsoft Edge i Chrome. Nowa nazwa zapadnie więc łatwo w pamięć.

Usługa ma też postać samodzielnej aplikacji uruchamianej na urządzeniach Android i iOS. Funkcję tę można również umieścić na paski zadań systemu Windows 10 lub skonfigurować w systemie Windows 11 jako widget. W przeglądarce Edge można ją też wywołać jako nową kartę.

Zobacz również:

  • Największe problemy sztucznej inteligencji od OpenAI
  • Sam Altman triumfalnie wraca do OpenAI

I tu ciekawostka. Nie wiadomo dlaczego, ale firma nie żegna się na dobre z nazwą MSN i poinformowała, że będzie jej dalej używać. Np. przez zespół deweloperów Web Experiences Team (WebXT), który odpowiada za rozwój takich produktów i usług, jak Bing, Edge czy właśnie MSN.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200