Microsoft: Silverlight jest lepszy od HTML 5

Silverlight ciągle jest oczkiem w głowie Microsoftu. Firma nie boi się wdrożenia technologii HTML 5. Twórcy Silverlight twierdzą, że ich produkt jest po prostu lepszy.

Gdy HTML 5 stanie się standardem, SIlverlight będzie wprowadzać kolejne innowacje

Polecamy także:
Coraz częściej można spotkać się z opinią, że nowy HTML 5 wyprze z rynku inne produkty. Nowe możliwości jakie będą szły z tą technologią mają spowodować, że twórcy stron internetowych nie będą już musieli wykorzystywać tylu wtyczek do tworzenia zaawansowanych wizualnie i funkcjonalnie witryn. Wśród zagrożonych nowym HTML-em wymienia się między innymi Adobe Flash, Sun JavaFX i Microsoft Silverlight.

Twórcy tego ostatniego produktu są zupełnie innego zdania. Dali temu dowód w jednym z ostatnich wpisów na oficjalnym blogu Silverlight. Brad Becker, jeden z szefów w projektu, wyjaśnia w nim dlaczego opinie o upadku Silverlight są mylne. Mimo, że HTML 5 wprowadzi wiele z funkcji jakie dziś oferują zewnętrzne wtyczki, Internet ciągle będzie się rozwijać, a wraz z nim funkcje Silverlighta i technologii innych producentów.

Zobacz również:

  • Sam Altman triumfalnie wraca do OpenAI
  • IBM wprowadza Watsonx do tłumaczenia programów COBOL na kod Java

To właśnie ten pęd do wprowadzania nowych technologii ma utrzymać przy życiu produkt Microsoftu. "Silverlight nigdy nie miał zastąpić HTML" - czytamy we wpisie Beckera. Dodaje on jednak, że produkt ten "jest do tworzenia rzeczy, których HTML (i inne technologie) nie potrafi wykonać w formie prostej do implementacji".

Z tego względu twórcy Silverlight są przekonani, że ich technologia będzie lepsza i ciągle potrzebna pomimo wdrożenia HTML 5. Becker przypomina także, że program Microsoftu jest niezwykle cenny przy tworzeniu aplikacji, gier i multimediów. Ciągły rozwój tej technologii ma zapewnić "usługi wykraczające daleko poza to co zaoferuje HTML 5". Wśród nich Becker wymienia przede wszystkim skupienie się na wysokiej jakości usługach multimedialnych oraz aplikacjach do użytku prywatnego i dla firm, podkreślając przy tym, że Silverlight to technologia nie tylko dla przeglądarek internetowych.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200