Microsoft Polska planuje zwiększyć sprzedaż Windows NT Server i Back Office

Zwiększenie o ponad 100% sprzedaży Windows NT Server i Back Office - to plany polskiego oddziału Microsoft na 1999 rok. Również w tym roku rozpocznie się polonizacja Windows 2000 Servera.

Zwiększenie o ponad 100% sprzedaży Windows NT Server i Back Office - to plany polskiego oddziału Microsoft na 1999 rok. Również w tym roku rozpocznie się polonizacja Windows 2000 Servera.

Sprzedaż Windows NT Server i aplikacji z rodziny Back Office stanowi już ponad 10% ogólnych obrotów polskiego oddziału Microsoftu. W tym roku jego przedstawiciele planują 100-proc. wzrost sprzedaży tych rozwiązań. W ub.r. obroty produktami Microsoftu w Polsce wzrosły o ok. 30% (233,4 mln zł w porównaniu do 179,5 mln zł rok wcześniej - na podstawie Computerworld TOP 200). Największy, ponad 50-proc. wzrost osiągnięto w kanale OEM. W tym roku Microsoft liczy na zwiększone zakupy w związku ze standaryzacją wykorzystywanego oprogramowania, spowodowaną przygotowaniami systemów informatycznych do poprawnego zapisu daty po 31 grudnia 1999 r.

Więcej NT

W ubiegłym roku znacznie wzrosła (o ponad 400%) sprzedaż licencji na Windows NT Server. Spowodowały to w dużym stopniu dwa duże kontrakty w administracji. Były to umowy z Ministerstwem Edukacji Narodowej (gminne pracownie komputerowe) i Ministerstwem Pracy i Polityki Socjalnej (na potrzeby systemu POMOST). Do MEN dostarczono 2,5 tys. licencji na Small Business Server (SBS).

"Dzięki rosnącej sprzedaży zaawansowanych produktów biznesowych nasi partnerzy mogą oferować klientom nie tylko produkty, ale także dodatkowe usługi i szkolenia. Jest to dla nich alternatywne źródło zysków, coraz bardziej intratne w porównaniu z samą sprzedażą oprogramowania" - mówi Waldemar Sielski, dyrektor generalny Microsoft Sp. z o.o.

Polski serwer

Aby zwiększyć sprzedaż na rynku średnich i małych firm kolejnej wersji pakietu SBS, Microsoft zdecyduje się prawdopodobnie na polonizację, mającego wchodzić w jego skład, serwera Windows 2000 Server. Nie wiadomo na ile zaawansowana będzie to lokalizacja oraz czy w wersjach polskich dostępne będą także pozostałe komponenty pakietu SBS, a także czy polska wersja serwera Windows 2000 będzie oferowana wyłącznie w ramach pakietu SBS czy będzie można nabyć ją również niezależnie.

Polska wersja Windows 2000 z pewnością nie trafi na rynek w tym roku. Najważniejsze tegoroczne pokazy premierowe to: SQL Server 7.0, wprowadzony na rynek w styczniu br., i pakiet aplikacji biurowych Office 2000, którego polskiej wersji należy oczekiwać w lipcu br. Microsoft Polska duże nadzieje wiąże ze sprzedażą swojego serwera baz danych. "Wszyscy duzi partnerzy, tacy jak Great Plains Software czy Simple, oferujący swoje rozwiązania dla poprzedniej wersji SQL Server, zapowiedzieli już wsparcie wersji 7.0 tego pakietu" - mówi Waldemar Sielski.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200