Microsoft Journal staje się pełnoprawną aplikacją Windows

Nowe oprogramowanie do robienia notatek zostanie zintegrowane w platformie Microsoft 365. Było przez długi czas promowane w urządzeniach obsługujących rysiki.

Microsoft Journal trafi do szerszego grona / Fot. Materiały producenta

Microsoft Journal trafi do szerszego grona / Fot. Materiały producenta

Aplikację Microsoft Journal znajdziemy w sklepie Microsoftu na urządzenia z systemem Windows 10 i Windows 11. Pierwotnie ogłoszona w styczniu 2021 r., Journal zapewnia doświadczenie pod hasłem "ink-first" (najpierw atrament). Pozwala rysować i pisać odręcznie, przede wszystkim z użyciem rysika, choć obsługuje również gesty dotykowe. Może być używana także do oznaczania plików PDF, co było jej najpopularniejszym przypadkiem użycia. Jak podaje Microsoft na blogu, aż 59% wszystkich typów stron w Journal to pliki PDF.

Sprawdź: YouTube Vanced

Zobacz również:

  • Publiczna wersja zapoznawcza aplikacji Loop już dostępna
  • Jest nowa wersja komunikatora WhatsApp dla komputerów Windows

Aplikacja jest zoptymalizowana pod kątem tabletów i urządzeń 2-w-1 obsługujących piórka cyfrowe. Zostanie zintegrowana z platformą Microsoft 365, gdzie użytkownicy mogą przeciągać i upuszczać wybrane zawartości między stronami lub przenosić je do innych aplikacji. Journal będzie wygodnie współpracować m.in. z aplikacją Kalendarz.

Co warto dodać, Journal powstała w ramach projektu Microsoft Garage. Jest to eksperymentalne centrum, w którym gigant technologiczny zbiera prośby i opinie użytkowników w celu tworzenia i wdrażania nowego oprogramowania i usług.

Rozwój aplikacji do robienia notatek stał się czymś w rodzaju trendu dla największych firm. W większości ekosystemów aplikacji znajdziemy już kilka usług innych firm, stworzonych właśnie do tego.

Zobacz: Skyscanner

Microsoft przekonuje, że "Journal działa dla ludzi, którzy myślą atramentem, ponieważ projekt koncentruje się na dotykowych, intymnych doświadczeniach, jakie mamy, gdy używamy pióra".

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200