Microsoft, Intel i SBC będą uwzględniane w indeksie Dow Jones

Kursy akcji Microsoftu, Intela i SBC Communications od początku przyszłego miesiąca będą uwzględniane w indeksie Dow Jones amerykańskiej giełdy New York Stock Exchange. Jest to pierwszy przypadek, gdy firmy nie notowane na NYSE będą uwzględniane w Dow Jones. Intel i Microsoft są notowane na konkurencyjnej giełdzie NASDAQ

Kursy akcji Microsoftu, Intela i SBC Communications od początku przyszłego miesiąca będą uwzględniane w indeksie Dow Jones amerykańskiej giełdy New York Stock Exchange. Jest to pierwszy przypadek, gdy firmy nie notowane na NYSE będą uwzględniane w Dow Jones. Intel i Microsoft są notowane na konkurencyjnej giełdzie NASDAQ.

Dow Jones jest najbardziej znanym na świecie, stworzonym w 1896 r., indeksem giełdowym, który obrazuje stan rozwoju amerykańskiej gospodarki. Uwzględnia on notowania 30 firm z najprężniej rozwijających się sektorów amerykańskiej gospodarki. Uwzględnienie w nich firm z branży teleinformatycznej oznacza, że stały się one jednym z ważniejszych jej elementów.

Akcje Intela, Microsoftu, SBC i Home Depot zastąpią w indeksie Dow Jones akcje Chevron Corp., The Goodyear & Rubber Co., Sears, Roebuck and Co., i Union Carbide Corp.