Microsoft Imagine Cup 2010 - poznaliśmy zwycięzców

Wśród laureatów głównych kategorii zabrakło Polaków. Zwycięzców ogłoszono na wieczornej gali 8 lipca. Gospodarzem tegorocznej edycji była Warszawa.

Puchar za wyobraźnię

Wyłoniono zwycięzców polskich finałów konkursu Imagine Cup. W lipcu z drużynami z całego świata zmierzy się zespół fteams z Politechniki Łódzkiej. Opracował on program umożliwiający tłumaczenie języka migowego na język pisany i odwrotnie.

Impreza określana przez Microsoft jako igrzyska olimpijskie nowych technologii ruszyła 3 lipca. Na światowe finały największego konkursu technologicznego dla studentów, Imagine Cup 2010. do Warszawy przyjechało 434 reprezentantów z 69 państw, którzy walczyli o miano najbardziej kreatywnych i innowacyjnych studentów na świecie. Ogłoszenie wyników nastąpi 8 lipca.

Polskę w kategorii projektowanie oprogramowania reprezentował zespół fteams z Politechniki Łódzkiej. Drużyna startowała w eliminacjach Imagine Cup po raz trzeci. Zaprezentowała projekt automatycznego tłumacza języka migowego na język mówiony, dzięki któremu osoby z niepełnosprawnością słuchową mogą porozumiewać się z ludźmi słyszącymi w czasie rzeczywistym.

Drużyna z Polski nie dotarła niestety do ścisłego finału. Przed rokiem podczas finałów w Kairze, polskie zespoły wykorzystały trzy z pięciu szans na premiowane miejsca.

Imagine Cup 2009: sukcesy

Z pięciu szans na premiowane nagrodami podium w światowych finałach Imagine Cup 2009, polskie zespoły wykorzystały trzy. Przed wszystkimi zespołami startującymi w Imagine Cup nadal szansa na wdrożenie ich projektów.

W tym roku kilka polskich zespołów zajęło wysokie miejsca w dodatkowych kategoriach. Polska zdominowała między innymi kategorię projektów dla Internet Explorer 8. Na trzech pierwszych miejscach znalazły się kolejno zespoły Rhea, LittleRitle oraz CieszakTeam. Z kolei w podkategorii Web Slice nagrodę otrzymał Invention Task Force. Zespół Rhea zajął także drugie miejsce w kategorii Next Generation Web. Więcej infomacji o finalistach:http://imaginecup.com/Competition/Finalists.aspx

Microsoft przygotował relację na żywo z ceremonii rozdania nagród:

http://www.studiosevent.com/imaginecup2010/

Aktualizacja: 08 lipca 2010 23:51

Oto zwycięzcy Imagine Cup 2010:

Software Design

1. Skeek, Thailand

2. TFZR Team, Serbia

3. OneBeep, New Zealand

Embedded Development

1. SmarterME, Taiwan

2. MCPU, Russia

3. GERAS, France

Game Design

1. By Implication, Philippines

2. NomNom Productions, Belgium

3. Gears Studio, France

IT Challenge

1. WeiQiu Wen, China

2. Miklos Cari Sivila, Bolivia

3. Zhengbin Hu, Singapore

Digital Media

1. Mirror Vita, Taiwan

2. Dreaming Spirits, Saudi Arabia

3. Woolgathering, Singapore

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200