Microsoft Farewell Analog 2011

Na spocie reklamującym konferencję Microsoft "Żegnaj analogu!" biała chusteczka macha na pożegnanie maszynie do pisania, gramofonowi, telewizorowi i telefonowi stacjonarnemu.

Microsoft Farewell Analog 2011
To analog, który odchodzi do lamusa. Jednocześnie przedstawiciele Microsoft i jego partnerzy pokazali co ich zdaniem zastąpi te urządzenia i jakie są nowe trendy w dziedzinie komunikowania, korzystania z Internetu, telefonu i rozrywki.

Nowa, bardziej wirtualna rzeczywistość to według Microsoft telewizja internetowa integrowana z czatem i serwisami społecznościowymi odbierana przez różne nośniki - komputery, smartfony, telewizory, dekodery, konsole. To smartfony będące minikomputerami, zintegrowane z aplikacjami biurowymi, programami z których korzystamy na co dzień na komputerach oraz serwisami społecznościowymi i telewizją. To nowoczesne technologie prezentowania treści i materiałów wizualnych oraz możliwość korzystania z pewnych zasobów portali internetowych będąc offline. To także ewolucja gier wideo w gry wyposażone w kontrolery ruchowe, które są grami społecznościowymi, rodzinnymi, połączonymi z wirtualną społecznością.

Na Microsoft Farewell Analog 2011, zaprezentowano funkcjonalności nowej przeglądarki Internet Explorer 9, systemu operacyjnego Windows Phone 7 oraz platformy programistycznej do tworzenia interaktywnych aplikacji multimedialnych Silverlight 4 i platformy telewizyjnej IPTV - Mediaroom 2.0. Specjaliści Microsoft prezentowali też zalety rozwiązań cloud computing - Windows Azure oraz Xboxa 360 z technologią Kinect.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200