Microsoft: Excel znów liczy poprawnie

Koncern z Redmond udostępnił poprawioną wersję uaktualnienia MS08-014, przeznaczonego dla arkusza kalkulacyjnego MS Excel. Wprowadzenie poprawek było niezbędne, ponieważ okazało się, że po zainstalowaniu patcha w Excelu pojawiły się błędy w obliczeniach.

Sprawa dotyczy problemu ujawnionego tydzień temu przez Microsoft - okazało się wtedy, że po zainstalowaniu poprawki dla Excela opisanej w biuletynie MS08-014 aplikacja w przypadku korzystania z pewnych typów makr (służących do pobierania danych z zewnętrznych źródeł) zamiast wstawić poprawną wartość liczbową wstawiała 0 (błąd dotyczył funkcji Real Time Data - pisaliśmy o tym w tekście "Excel - po załataniu stał się omylny").

Już wtedy koncern informował, że jego pracownicy przygotowują nową, poprawioną wersję uaktualnienia - teraz zostało ono udostępnione. Jest ono przeznaczona dla programu Microsoft Excel 2003 z SP2 lub SP3 (jak się okazało, problem dotyczył tylko tych wersji) - można je pobrać za pośrednictwem mechanizmu Microsoft Update.

Niestety, nie wiadomo dokładnie jaka poprawka spowodowała problem z obliczeniami w Excelu - wspomniany powyżej biuletyn był uaktualnieniem zbiorczym, zawierającym łatki na kilka różnych luk w arkuszu kalkulacyjnym.


TOP 200