Microsoft Edge z wbudowanym VPN z 5 GB bezpłatnego transferu

Domyślna przeglądarka w Windows 10 i Windows 11 otrzymała aktualizację wbudowanego VPNa. Microsoft udostępnia 5 GB darmowego transferu danych.

Microsoft stale wprowadza nowe funkcje do własnej przeglądarki sieciowej Microsoft Edge opartej na silniku Chromium. Firma ostatnimi czasy mocno skupia się na funkcjach dotyczących ochrony prywatności użytkowników oraz bezpieczeństwa przeglądarki Edge.

Przeglądarka Microsoft Edge
Źródło: microsoft.com

Przeglądarka Microsoft Edge

Źródło: microsoft.com

Jednym z najnowszych rozwiązań, na które warto zwrócić uwagę jest wbudowana funkcja VPN (Virtual private Network). Umożliwia ona użytkownikom dodatkowa ochronę w sieci poprzez zabezpieczenie ruchu sieciowego.

Zobacz również:

  • OneNote będzie mógł czytać notatki pisane odręcznie
  • Większość z nas jeszcze nie potrzebuje komputerów z AI
  • Windows 10 i 11 z nietypowym błędem dot. stref czasowych

W najnowszej wersji rozwojowej (Canary) przeglądarki Microsoft Edge dla systemów operacyjnych Windows 10 i Windows 11 firma Microsoft zwiekszyła ilość przesyłanych danych oferowanych w ramach bezpłatnego transferu. Wzrosła ona do 5 GB miesięcznie.

Sieć VPN w przeglądarce Microsoft Edge domyślnie oferuje 1 GB bezpłatnego transferu danych. W przeszłości gigant z Redmond udostępniał 15 GB pakiety danych w ramach subskrypcji typu Trial.

Wbudowana w przeglądarkę Microsoft Edge sieć VPN ma dla użytkowników kilka zalet:

  • Szyfruje ruch sieciowy chroniąc użytkowników przed cyberprzestępcami i potencjalnymi zagrożeniami, co jest szczególnie przydatne podczas korzystania z sieci publicznych
  • Pozwala ominąć ograniczenia regionalne uniemożliwiające dostęp do wybranych witryn sieciowych
  • Uniemożliwia reklamodawcom skuteczne śledzenie nawyków przeglądania użytkowników

Wzrost ilości darmowych danych oferowanych przez VPN w Edge jest zgodny z zobowiązaniem Microsoftu do ochrony prywatności i bezpieczeństwa użytkowników. Aktualnie nie wiadomo, kiedy zmiana zostanie wdrożona dla wszystkich użytkowników.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200