Microsoft Edge - czy warto używać w pracy?

Microsoft Edge to bardzo dobra przeglądarka do pracy. Jest bezpieczna, świetnie integruje się z pakietem Microsoft 365, a także pozwala oszczędzać czas.

Microsoft Edge - dobra do pracy?

Microsoft Edge - dobra do pracy?

Microsoft Edge oferuje szereg ciekawych funkcji, o których być może wielu z nas nie wie. Przydają się one w codziennej pracy, co sprawia, że warto przetestować tę przeglądarkę. Co konkretnie mamy tu na myśli?

Microsoft Edge do pracy - polecane funkcje

Pierwszą funkcją, jaką należy wziąć pod uwagę, jest dashboard nawigacyjny. Microsoft Edge pozwala na kontynuowanie pracy od miejsca, w którym ostatnio skończyliśmy, dając łatwy dostęp do ulubionych aplikacji, plików i zapytań do wyszukiwarki za każdym razem, gdy otwieramy nową kartę. Druga funkcja to z kolei integracja z Microsoft 365. Edge to jedyna przeglądarka, która nie tylko obsługuje aplikacje PWA wchodzące w skład Office'a, ale również pozwala je przypinać do paska zadań w Windows - wystarczy że po włączeniu Worda czy PowerPointa wybierzemy funkcję "Aplikacje" -> "Zainstaluj tę witrynę jako aplikację".

Zobacz również:

  • Microsoft Edge z wbudowanym VPN z 5 GB bezpłatnego transferu
Edge - obsługa aplikacji PWA

Edge - obsługa aplikacji PWA

Kolejna przydatna funkcja to tzw. Kolekcje. Microsoft Edge pozwala zachować porządek w kartach, zapisując karty z danej tematyki w kolekcji, czy nawet pliki platformy Microsoft 365. Dzięki temu możemy otwierać wiele stron i dokumentów w jednej aplikacji, a jednocześnie mieć to wszystko uporządkowane.

W najbliższej przyszłości pojawi się również funkcja smart copy. Zapewni kopiowanie i wklejanie treści z całej sieci bez utraty formatowania i linków. Poza tym, Edge ma również wbudowaną ochronę przed phishingiem i malware, a także synchronizację danych pomiędzy urządzeniami.

Microsoft Edge z wbudowanym menedżerem haseł

Przeglądarka Microsoftu potrafi obecnie również generować silne hasła dla użytkowników, a później przechowywać je w aplikacji Authenticator na urządzeniach mobilnych. Wcześniej przeglądarka Edge mogła już przechowywać hasła i automatycznie uzupełniać je na stronach, na których chcemy się zalogować. Teraz jednak, za sprawą Authenticatora, możemy również tworzyć silne, unikalne hasła, zupełnie jakbyśmy korzystali z odrębnego menadżera haseł (dedykowana aplikacja).

Ponadto warto dodać, że Microsoft Edge ma najmniejszy apetyt na pamięć RAM.

Użycie pamięci RAM - Microsoft Edge ma najmniejszy apetyt

Użycie pamięci RAM - Microsoft Edge ma najmniejszy apetyt

Jak wynika z testu zrealizowanego przez Tom's Hardware, kiedy otworzymy 10, 20 i 60 kart, przeglądarka Microsoftu zajmuje najmniej pamięci. To kolejny dowód na to, że warto ją przetestować i przekonać się, czy możemy używać jej w pracy.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200