Microsoft Dynamics stawia na jednoczesnych użytkowników

Od sierpnia Microsoft zmienia sposób wyceny linii aplikacji biznesowych Dynamics ERP. Model per moduł zostanie zastąpiony przez model per użytkownik. Ma to ułatwić partnerom sprzedaż oprogramowania. Informację tę ogłoszono tuż przed rozpoczęciem odbywającej się właśnie w Bostonie konferencji Worldwide Partner Conference. Wprowadzenie nowego modelu licencjonowania w Polsce zostało przewidziane na październik br.

Proponowany przez Microsoft cennik różni się od modeli wykorzystywanych przez SAP czy Oracle. Podczas gdy konkurencja wycenia oprogramowanie ze względu na tzw. nazwanych użytkowników (named users), Microsoft przyjął sposób wyceny za tzw. jednoczesnych użytkowników (concurrent users). Co ciekawe, firma oferowała dotychczas model wyceny per nazwany użytkownik w krajach europejskich. Klienci Microsoft w pozostałych częściach świata musieli wybierać z pomiędzy ponad tysiąca rozmaitych opcji cenowych wynikających z konfiguracji systemu składającego się z setek modułów.

Od początku sierpnia br. partnerzy firmy będą oferować trzy standardowe pakiety aplikacji - Business Essentials, Dynamics Advanced Management, Dynamics Advanced Management Enterprise ERP - dla każdego z czterech produktów ERP wchodzących w skład linii Dynamics. Microsoft Dynamics oferuje w Polsce dwa produkty: Navision i Axapta. Na rynku amerykańskim firma sprzedaje także oprogramowanie Great Plains (wycofane z rynków europejskich) i Solomon. Warto przypomnieć, że od 2008 r. Microsoft planuje oferowanie tylko jednego produktu.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200