Microsoft Dynamics NAV na polskim rynku

Do sprzedaży oficjalnie trafiła zlokalizowana i dostosowana do polskich przepisów wersja systemu Microsoft Dynamics NAV 2013. Nowa wersja przeznaczonego dla firm średniej wielkości systemu to ponad 100 nowych funkcji, zmodernizowana architektura systemu i sposób licencjonowania oraz usprawnienia interfejsu.

Za największą zmianę uznać można modernizację architektury systemu. System Microsoft Dynamics NAV 2013 wykorzystuje architekturę w pełni trójwarstwową. Nowa architektura upraszcza m.in. wdrożenie rozwiązań mobilnych. Dzięki wykorzystaniu interfejsu obsługiwanego za pośrednictwem przeglądarki możliwe jest udostępnienie na urządzeniach przenośnych pełnej funkcjonalności systemu ERP i wykorzystanie dedykowanych wyspecjalizowanych aplikacji mobilnych. System Microsoft Dynamics NAV 2013 może być łatwo integrowany z aplikacjami pakietu Office i Office 365.

Microsoft po raz pierwszy powierzył realizację prac lokalizacyjnych na polskim rynku swojemu partnerowi - specjaliści IT.integro odpowiadali również za lokalizację systemu i zapewnienie jego zgodności z polskimi wymaganiami legislacyjnymi. To efekt włączenia Polski do listy krajów dedykowanego programu lokalizacyjnego firmy Microsoft. Zmiana ma na celu skrócenie czasu realizacji prac związanych z tłumaczeniem oraz dostosowaniem systemu do lokalnych przepisów prawnych. Nadal trwają prace nad lokalizacją najnowszej wersji modułu kadrowo-płacowego. Firma IT.integro została zobowiązana do wykonania audytu zgodności najnowszej wersji systemu z ustawą o rachunkowości.


TOP 200