Microsoft Defender dostępny dla użytkowników sprzętu Apple

Microsoft zdecydował się udostępnić swojego antywirusa na urządzenia dostarczane przez Apple.

Microsoft opublikował nową, wieloplatformowa aplikację do zapewniania bezpieczeństwa cybernetycznego. Mowa o konsumenckim wydaniu Microsoft Defender. Oprogramowanie został oderwane od systemu operacyjnego Windows i dostarczane jest aktualnie na urządzenia pracujące pod kontrolą Windowsa, Androida, iOS oraz macOS.

Nowa wersja Microsoft Defender
Źródło: Microsoft.com

Nowa wersja Microsoft Defender

Źródło: Microsoft.com

Microsoft Defender w najnowszej wersji jest oprogramowaniem antywirusowym oraz uproszonym panelem sterowania wszystkimi funkcjami ochrony urządzeń użytkownika przed cyberzagrożeniami.

Zobacz również:

  • Z usług GitHub korzysta już ponad 100 mln użytkowników
  • Problemy z Microsoft Defender w nowych wersjach Windows 10
  • Aktualizacja Microsoft Defender rozwiąże duże zagrożenie bezpieczeństwa dla BYOD

Aplikacja Microsoft Defender jest dostępna dla wszystkich subskrybentów usługi Microsoft 365 Personal oraz Microsoft 365 Family. Rozwiązanie można również zaktywować z wykorzystaniem służbowych kont z aktywną usługą Microsoft 365.

Funkcje antywirusowe Microsoft Defender różnią się w zależności od posiadanego systemu operacyjnego. W związku z ograniczeniami systemów iOS oraz iPadOS, Microsoft Defender na urządzeniach mobilny Apple nie zapewnia ochrony antywirusowej. Zamiast niej można skorzystać z ruchu sieciowego kierowanego przez VPN oraz ochronę przed działaniami phishingowymi.

Microsoft Defender na iOS
Źródło: Daniel Olszewski / ComputerWorld

Microsoft Defender na iOS

Źródło: Daniel Olszewski / ComputerWorld

Nowa wersja Microsoft Defender na komputery z systemami operacyjnym Windows oraz macOS będzie przekazywać także wskazówki, które pozwolą zwiększyć bezpieczeństwo urządzeń w sieci.

Microsoft obiecuje rozwój usługi oraz dodawanie nowych funkcje w przyszłości.

Nowa wersja Microsoft Defender jest już dostępna w Microsoft Store, Google Play Store oraz Apple App Store.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200