Microsoft Defender ATP wkroczył do urządzeń Android

Mamy dobrą wiadomość dla użytkowników opracowanego przez Microsoft oprogramowania antywirusowego ATP (Advanced Threat Protection). Dwa dni temu korporacja z Redmond zaprezentowała pierwszą wersję tego narzędzia, które zapewnia ochronę również urządzeniom Android.

Antywirus

Rozwiązanie nosi nazwę "Microsoft Defender ATP for Android”, zostało przez Microsoft zapowiedziane cztery miesiące temu na konferencji RSA poświęconej bezpieczeństwu, a w tym tygodniu zostało opublikowane w postaci pierwszej publicznej wersję zapoznawczą.

Administratorzy nadzorujący pracę systemów IT funkcjonujących w tych firmach, które wykupiły licencję na używanie oprogramowania ATP, powinni ujrzeć na pulpicie nawigacyjnym sterującym pracą tego narzędzia nową opcję. Mogą ją włączyć i skonfigurować oprogramowanie w taki sposób, że będzie chronić również firmowe smartfony i tablety, którymi zarządza Android.

Zobacz również:

Aplikacja dział tak jak klasyczny mobilny produkt antywirusowy. Może więc skanować telefon w poszukiwaniu zagrożeń i generalnie szkodliwego oprogramowania, wykrywać phishing czy też blokować użytkownikom mobilnych urządzeń dostęp do niektórych witryn, biorąc pod uwagę przyjętą w danej firmie politykę bezpieczeństwa.

I na koniec wiadomość dla posiadaczy urządzeń Linux. Oprogramowanie “Microsoft Defender ATP for Linux” zmieniło swój status. Dotąd była to wersja publiczna wersja testowa, a obecnie jest to już gotowe do użytku, dostępne dla wszystkich narzędzie.


TOP 200