Microsoft Commerce Server 2002 w wersji beta

Microsoft udostępnił pierwszą publiczną wersję beta Commerce Server 2002, zawierającą szereg mechanizmów związanych ze strategią .Net.

Microsoft udostępnił pierwszą publiczną wersję beta Commerce Server 2002, zawierającą szereg mechanizmów związanych ze strategią .Net.

Commerce Server 2002 jest oprogramowaniem dla ośrodków webowych e-commerce, tworzącym katalogi ofertowe online i wykonującym transakcje handlowe. Zawiera obsługę ośrodków wielojęzycznych i wielowalutowych. Jest także ściślej powiązany z Visual Studio .Net, który ma pojawić się w przyszłym miesiącu i jest podstawowym zestawem narzędzi do tworzenia usług webowych.

Zobacz również:

Platforma .Net ma tworzyć infrastrukturę i zapewniać narzędzia projektowe udostępniające oprogramowanie w formie usług za pośrednictwem kawałków kodów aplikacyjnych, które mogą być łączone w oparciu o XML.

Jest to już druga w odstępie tygodniowym oferta Microsoftu związana z platformą .Net. Wcześniej pojawił się pakiet Office XP Web Services Toolkit - zestaw narzędzi do integrowania aplikacji Office z aplikacjami usług webowych XML (jako przykład można podać Excel, pełniący funkcje interfejsu do dowolnego źródła danych - jednym z tych źródeł może być informacja o profilu klienta z Commerce Server).

Commerce Server 2002 ma być powiązany z Visual Studio .Net, aby umożliwić tworzenie nowych aplikacji Commerce Server w ramach tego środowiska projektowego. Do pakietu jest także dołączony Commerce Server 2002 .Net Application , używany do tworzenia aplikacji opartych na Active Server Pages.Net i .Net Framework - środowisko wykonawcze podobne do Java Virtual Machine.

Nowy serwer jest certyfikowany do pracy na platformie Windows 2000 Datacenter Server i zawiera nowy Central Security Management Module. Server ma być dostarczany w wersji Enterprise, która obsługuje nie limitowaną liczbę CPU, serwerów webowych i aplikacji. Wersja Standard dla małych firm ma obsługiwać po dwa: CPU, serwery webowe i aplikacje. Commerce Server 2002 ma być dostępny na wiosnę br.


TOP 200