Microsens optymalizuje pierścień światłowodowy

Microsens opatentował mechanizm dla przemysłowych struktur pierścieniowych, który zapewnia szybką rekonfigurację pierścienia Ethernet w przypadku wystąpienia błędu oraz gwarantuje wysoką dostępność sieci.

Aby zabezpieczyć pracę całego segmentu sieci i powiązanych z nim maszyn, jak również uniknąć strat produkcyjnych wynikających z awarii komponentów sieciowych, stosowane są w Ethernecie przemysłowym topologie pierścieniowe, takie jaką opatentował Microsens.

Microsens optymalizuje pierścień światłowodowy
Technologia sprawdza się w wielu aplikacjach, m.in. w przemyśle samochodowym, górnictwie, kontroli ruchu i monitoringu. Oprócz bardzo szybkiego czasu reakcji, mechanizm rekonfiguracji pierścienia oferuje także dodatkową funkcjonalność w stosunku do Spanning Tree oraz Rapid Spanning Tree, jak również koncepcji alternatywnych np.: zastosowanie mechanizmu nie wpływa na wydajność sieci, protokół rekonfiguracji uaktywniany jest tylko w przypadku wystąpienia awarii, a podczas normalnej pracy 100% pasma dostępne jest dla użytkowników.

Zobacz również:

  • W tym rankingu Samsung nie ma sobie równych

W przypadku wystąpienia błędu czas rekonfiguracji dla pierścienia Gigabit Ethernet wynosi mniej niż 20 milisekund. Procesy takie jak, kontrola i regulacja, czy transmisja audio i video mogą zatem odbywać się bez przerwy.

Kolejna zaleta przełącznika jest związana z wydajnością. Chodzi o to, że skalowanie wydzielonych połączeń nie jest możliwe w strukturach pierścieniowych. Dlatego nawet jeśli poszczególne aplikacje nie wymagają przepływności gigabitowej, istnieje rezerwa w szerokości pasma dla innych użytkowników.

Podsumowując - szczególnie istotne cechy technologii, to wyjątkowo szybki czas rekonfiguracji oraz wyższe osiągi stanowiące rezerwy i gwarantujące stabilność aplikacji.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200