Micron przyspiesza premierę układów GDDR6

Firma zamierza wprowadzić do oferty swoje pierwsze układy pamięci GDDR6 nie na początku przyszłego roku (tak jak to wcześniej zapowiadała), ale jeszcze pod koniec tego roku. Będą one instalowane na kartach grafiki, zastępując na nich podobne układy poprzednich generacji, oznaczone symbolami GDDR5X i GDDR5.

Jak podaje Micron, układy będą obsługiwać graficzne dane z szybkością dochodzącą do 16 Gb/s, czyli dwa razy szybciej od układów GDDR5 i znacząco szybciej niż układy GDDR5X, które oferują przepustowość rzędu 12 Gb/s.

Układy GDDR6 znajdą również zastosowanie w urządzeniach sieciowych, głównie przełącznikach i routerach. Ich duża wydajność predysponuje je również do tego, aby obsługiwały szczególnie wymagające aplikacje, takie jak te wspierające technologię AI (sztuczna inteligencja) i „machine learning” (maszynowe uczenie się).

Zobacz również:

  • Micron rzuca wyzwanie Chinom i zainwestuje w produkcję układów pamięci dziesiątki mld dolarów
  • Pamięci Optane odchodzą do lamusa
  • Gdy dwa monitory to za mało - stanowisko pracy dla sektora IT

Układy graficzne pracują coraz szybciej również dzięki pamięciom opartym na technologii HBM (High-Bandwidth Memory). Firma AMD wprowadziła takie pamięci do karty grafiki Radeon R9 Fury, a Nvidia do karty Tesla P100. Pamięci tego typu produkują obecnie firmy Samsung i SK Hynix.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200