Micron i Hynix planują fuzję

Zarządy obu firm potwierdziły, że od kilku tygodni prowadzą rozmowy w sprawie ewentualnego połączenia przedsiębiorstw. Spółka powstała w wyniku fuzji Micron Technology i Hynix Semiconductor (Hyundai) byłaby największym na świecie producentem układów DRAM.

Amerykański koncern Micron Technology i południowokoreański Hynix Semiconductor (dawniej Hyundai Electronics) reprezentują razem blisko połowę rynku pamięci. Spółka powstała w wyniku ich fuzji byłaby największym na świecie producentem układów DRAM. Zarządy obu firm potwierdziły, że od kilku tygodni prowadzą rozmowy w sprawie ewentualnego połączenia przedsiębiorstw. W oficjalnym oświadczeniu przedstawiciele obu spółek stwierdzili, że: "rozważają różne warianty współpracy strategicznej".

Najbardziej prawdopodobnym wydaje się nie fuzja lecz przejęcie Hynixa przez Micron Technology. Koreański producent od początku tego roku boryka się z poważnymi problemami finansowymi. Koncern ma ponad 6 mld USD długu i 3 mld USD straty netto za trzy kwartały 2001 roku. Jesienią pojawiły się plotki, że w tak trudnej sytuacji, spotęgowanej zastojem na rynku półprzewodników, Hynix zmuszony będzie do pozyskania inwestora lub sprzedaży firmy.

Zobacz również:

  • McAfee Enterprise i FireEye połączyły się pod marką Trellix
  • Adobe przejmuje firmę Figma
  • Oracle tnie koszty i zwalnia pracowników?
W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200