Michał Szaniawski prezesem Polskiej Agencji Kosmicznej

Pierwszego października 2019 r. Minister Przedsiębiorczości i Technologii, Jadwiga Emilewicz, powierzyła funkcję prezesa Polskiej Agencji Kosmicznej Michałowi Szaniawskiemu.

Michał Szaniawski prezesem Polskiej Agencji Kosmicznej

Michał Szaniawski

Michał Szaniawski jest absolwentem Katholieke Universiteit Leuven (Belgia) oraz Uniwersytetu Warszawskiego. Ukończył specjalistyczne kursy na International Space University w Strasburgu oraz Wirtschaftsuniversität w Wiedniu. Ma kilkunastoletnie doświadczenie w zarządzaniu spółkami prawa handlowego. W ostatnich latach był wiceprezesem Agencji Rozwoju Przemysłu oraz doradcą Ministra Przedsiębiorczości i Technologii.
Michał Szaniawski prezesem Polskiej Agencji Kosmicznej
W tym czasie odpowiadał m.in. za stworzenie Programu Wsparcia Sektora Technologii Kosmicznych w Polsce oraz za negocjacje w sprawie przystąpienia Polski do Inicjatywy Unii Europejskiej dotyczącej Ram Wsparcia Obserwacji i Śledzenia Obiektów Kosmicznych (EU SST). Od listopada 2018 r. był członkiem Rady Polskiej Agencji Kosmicznej, a od kwietnia 2019 r. pełnił obowiązki prezesa Agencji.

– Ostatnie miesiące to szereg zmian w Agencji i jej otoczeniu – nowa ustawa, nowa instytucja nadzorująca, nowy prezes. Agencja potrzebuje teraz przede wszystkim stabilizacji. Najważniejszym wydarzeniem w ostatnim kwartale tego roku będzie Rada Ministerialna ESA. Chcemy wykorzystać doświadczenia z ubiegłych lat, aby jak najlepiej zadbać o interesy polskiego sektora kosmicznego,

powiedział Michał Szaniawski, prezes PAK.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200