Meta – w tym roku konferencji F8 nie będzie

Ta informacja zmartwi zapewne wielu deweloperów. Firma Meta zdecydowała, że w tym roku nie będzie konferencji F8, która stanowiła zawsze dla wielu programistów doskonałą platformę wymiany doświadczeń.

Grafika: Meta

W poście umieszczonym na firmowym blogu Meta informuje, że zmienia swoje priorytetu i zamierza w najbliższym czasie skoncentrować swoją uwagę na innych nowych inicjatywach, przede wszystkim na metaverse. W komunikacie czytamy, „Podobnie jak zdarzało to się w poprzednich latach, robimy krótką przerwę i konferencji F8 w tym roku nie będzie. Pracujemy nad do nowymi projektami , które są dostosowane do zmieniającego się ciągle Internetu”.

Firma zamierza teraz budować metaverse, mając nadzieję iż otworzy to nowy rozdział w historii rozwoju Internetu, a także samej firmy. Meta ma nadzieję, że podobnie jak w przypadku innych projektów, budowanie metaverse będzie wspólnym wysiłkiem zarówno firmy, jak i jej klientów.

Zobacz również:

  • Płatna weryfikacja kont dociera do Facebooka oraz Instagrama
  • WhatsApp może opuścić Wielką Brytanię
  • Czy RPA dzisiaj to tylko automatyzacja?

Jednocześnie Meta zapewnia, nie może się doczekać nawiązania kontaktu z programistami podczas innych firmowych wydarzeń, które odbędą się w tym roku, w tym zapowiedzianą niedawno na 19 maja wirtualną konferencję Conversations. Wydarzenie będzie przeznaczone dla firm, programistów i partnerów zainteresowanych budowaniem doświadczenia na platformach komunikacyjnych. Meta planuje również udostępnić podczas konferencji nowe aktualizacje swoich produktów.

Meta zorganizuje też w tym roku konferencję Connect, podczas której zamierza podzielić się najnowszymi informacjami na temat swoich platform VR, AR i Metaverse. Warto przypomnieć, że to właśnie na zeszłorocznej konferencji Connect firma ogłosiła zmianę nazwy na Meta, zapoczątkowując w ten sposób etap budowania środowiska metaverse.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200