Meta odstępuje od kryptowalut?

Jak donosi „Wall Street Journal”, Meta (dawniej Facebook) zamyka Diem Association (znane wcześniej jako Libra) i sprzedaje swoją technologię niewielkiemu kalifornijskiemu bankowi koncentrującemu działania wokół kryptotechnologii Silvergate Capital Corp za około 200 milionów USD.

W czerwcu 2019 roku Meta rozpoczęła budowę konsorcjum Diem (Libra), w ramach działań zmierzających do wejścia w e-commerce i globalne płatności. Projekt natychmiast wywołał ostry sprzeciw decydentów na całym świecie, którzy obawiali się, że może to osłabić ich kontrolę nad systemem pieniężnym, umożliwić przestępczość i zaszkodzić prywatności użytkowników. Starając się załagodzić nastroje, Facebook zmienił nazwę swojej cyfrowej monety na „Diem” oraz uczynił ją tzw. stablecoin, czyli powiązał ją z tradycyjną walutą – w tym wypadku dolarem amerykańskim.

Niedawno tez szef Facebooka ds. technologii finansowych David Marcus (nadzorujący rozwój Diem), zrezygnował z pracy. Prawdopodobnie to był ostateczny cios, który zdecydował o zamknięciu tej gałęzi biznesu.

Zobacz również:

  • Płatna weryfikacja kont dociera do Facebooka oraz Instagrama
  • Prezes przeglądarki Vivaldi ma pomysł na reklamy w sieci
  • Już 19 marca Twitter wyłączy 2FA SMS na darmowych kontach

Źródło: Wall Street Journal

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200