Mercury Interactive otwiera biuro w Polsce

Amerykańska firma specjalizuje się w rozwiązaniach do testowania aplikacji i serwisów WWW. Z jej rozwiązań skorzystały m.in. Polkomtel, banki BZWBK i BPH oraz grupa ING.

Amerykańska firma specjalizuje się w rozwiązaniach do testowania aplikacji i serwisów WWW. Z jej rozwiązań skorzystały m.in. Polkomtel, banki BZWBK i BPH oraz grupa ING. Do tej pory oprogramowanie Mercury Interactive oferowała w Polsce QBS - firma należąca do grupy Fujitsu. Teraz firma otworzyła samodzielną placówkę.

<b>Testy mniej męczące</b>

Mercury Interactive oferuje dwie grupy rozwiązań. Pierwsza obejmuje narzędzia do testowania poprawności działania aplikacji i serwisów WWW. Oprogramowanie testujące rejestruje więc wszystkie działania wykonywane przez użytkownika (mysz, klawiatura) oraz wyniki działań (np. określone wcześniej sumy kontrolne dla konkretnych operacji). Wszystkie dane są umieszczane w bazie i porównywane z wcześniej przygotowanymi wzorcami. Po poprawieniu ewentualnych błędów dynamicznie stworzone skrypty wykonają ponowny test - tym razem w pełni automatycznie.

Zobacz również:

Według przedstawicieli Mercury Interactive, narzędzia tej firmy znacznie skracają czas przeznaczony na testowanie, np. po instalacji łaty lub nowej wersji aplikacji. Pomagają też rozwiązać problemy wynikające z tego, że użytkownicy zazwyczaj niechętnie przeprowadzają nużące testy. Choć swoje narzędzia Mecury chciałaby sprzedawać głównie korporacjom, to korzystają z nich także producenci oprogramowania komercyjnego, m.in. SAP AG.

<b>Pomysły na wydajność</b>

Drugą dziedziną specjalizacji Mercury Interactive jest monitorowanie i dostrajanie wydajności rozwiązań informatycznych. Firma odżegnuje się od metod intuicyjnych na rzecz kompleksowej i, co najważniejsze, ciągłej analizy danych.

Pierwsze z rozwiązań to LoadRunner - oprogramowanie służące do monitorowania działania aplikacji, baz danych, serwerów i sieciowych urządzeń aktywnych. System pozwala symulować wykonywanie określonych funkcji, takich jak przeszukiwanie bazy klientów czy generowanie raportów przez wielu "wirtualnych" użytkowników jednocześnie. Następnie, za pomocą specjalnych , konsola systemu zbiera dane z plików log wszystkich urządzeń i systemów, które mogły mieć wpływ na wykonanie określonej transakcji i poddaje je analizie. Firma oferuje do wszystkich znaczących systemów ERP i CRM, serwerów aplikacji, baz danych, systemów operacyjnych, przełączników itd. Mierzony jest zwłaszcza czas wykonywania poszczególnych etapów, np. czas transmisji w sieci lokalnej, czas wykonania zapytania SQL itd. Dane można porównywać i analizować "w głąb" i w ten sposób dochodzić rzeczywistych przyczyn powstawania błędów czy opóźnień. Konsolę można zaprogramować w celu wykonywania konkretnych operacji w określonych odstępach czasu. Jeżeli rezultaty spadną poniżej określonego przez administratora progu, oprogramowanie wyśle do niego komunikat (e-mail, SMS).

Analogicznie do pakietu LoadRunner działają systemy Topaz oraz jego mniejszy i tańszy odpowiednik Astra, przeznaczone do monitorowania wydajności serwisów WWW. Firma oferuje też usługi polegające na zdalnym pomiarze wydajności serwisów "na życzenie".

**TYLKO FAKTY**

Mercury Interactive

Rok założenia: 1989

Liczba klientów: ok. 25 tys.

Finanse: roczne obroty ok. 400 mln USD, spółka notowana na NASDAQ


×