Mercury Interactive otwiera biuro w Polsce

Amerykańska firma specjalizuje się w rozwiązaniach do testowania aplikacji i serwisów WWW. Z jej rozwiązań skorzystały m.in. Polkomtel, banki BZWBK i BPH oraz grupa ING.

Amerykańska firma specjalizuje się w rozwiązaniach do testowania aplikacji i serwisów WWW. Z jej rozwiązań skorzystały m.in. Polkomtel, banki BZWBK i BPH oraz grupa ING. Do tej pory oprogramowanie Mercury Interactive oferowała w Polsce QBS - firma należąca do grupy Fujitsu. Teraz firma otworzyła samodzielną placówkę.

<b>Testy mniej męczące</b>

Mercury Interactive oferuje dwie grupy rozwiązań. Pierwsza obejmuje narzędzia do testowania poprawności działania aplikacji i serwisów WWW. Oprogramowanie testujące rejestruje więc wszystkie działania wykonywane przez użytkownika (mysz, klawiatura) oraz wyniki działań (np. określone wcześniej sumy kontrolne dla konkretnych operacji). Wszystkie dane są umieszczane w bazie i porównywane z wcześniej przygotowanymi wzorcami. Po poprawieniu ewentualnych błędów dynamicznie stworzone skrypty wykonają ponowny test - tym razem w pełni automatycznie.

Zobacz również:

  • Wyższy poziom ochrony danych przekłada się na przychody
  • Google Meet stawia na większe możliwości streamingu

Według przedstawicieli Mercury Interactive, narzędzia tej firmy znacznie skracają czas przeznaczony na testowanie, np. po instalacji łaty lub nowej wersji aplikacji. Pomagają też rozwiązać problemy wynikające z tego, że użytkownicy zazwyczaj niechętnie przeprowadzają nużące testy. Choć swoje narzędzia Mecury chciałaby sprzedawać głównie korporacjom, to korzystają z nich także producenci oprogramowania komercyjnego, m.in. SAP AG.

<b>Pomysły na wydajność</b>

Drugą dziedziną specjalizacji Mercury Interactive jest monitorowanie i dostrajanie wydajności rozwiązań informatycznych. Firma odżegnuje się od metod intuicyjnych na rzecz kompleksowej i, co najważniejsze, ciągłej analizy danych.

Pierwsze z rozwiązań to LoadRunner - oprogramowanie służące do monitorowania działania aplikacji, baz danych, serwerów i sieciowych urządzeń aktywnych. System pozwala symulować wykonywanie określonych funkcji, takich jak przeszukiwanie bazy klientów czy generowanie raportów przez wielu "wirtualnych" użytkowników jednocześnie. Następnie, za pomocą specjalnych adapterów, konsola systemu zbiera dane z plików log wszystkich urządzeń i systemów, które mogły mieć wpływ na wykonanie określonej transakcji i poddaje je analizie. Firma oferuje adaptery do wszystkich znaczących systemów ERP i CRM, serwerów aplikacji, baz danych, systemów operacyjnych, przełączników itd. Mierzony jest zwłaszcza czas wykonywania poszczególnych etapów, np. czas transmisji w sieci lokalnej, czas wykonania zapytania SQL itd. Dane można porównywać i analizować "w głąb" i w ten sposób dochodzić rzeczywistych przyczyn powstawania błędów czy opóźnień. Konsolę można zaprogramować w celu wykonywania konkretnych operacji w określonych odstępach czasu. Jeżeli rezultaty spadną poniżej określonego przez administratora progu, oprogramowanie wyśle do niego komunikat (e-mail, SMS).

Analogicznie do pakietu LoadRunner działają systemy Topaz oraz jego mniejszy i tańszy odpowiednik Astra, przeznaczone do monitorowania wydajności serwisów WWW. Firma oferuje też usługi polegające na zdalnym pomiarze wydajności serwisów "na życzenie".

**TYLKO FAKTY**

Mercury Interactive

Rok założenia: 1989

Liczba klientów: ok. 25 tys.

Finanse: roczne obroty ok. 400 mln USD, spółka notowana na NASDAQ

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200