Media Lounge - nowa jakość domowych multimediów

D-Link, firma specjalizujące się w produkcji urządzeń bezprzewodowych, jest twórcą urządzenia noszącego nazwę Media Lounge. Produkt integruje multimedialne technologie stosowane w pecetach z domowymi urządzeniami audio/wideo.

Media Lounge - nowa jakość domowych multimediów
Media Lounge to odtwarzacz popularnych plików multimedialnych, wspierający wszystkie popularne standardy (MPEG-1, MPEG-2, MPEG-4, DivX, Quicktime, WMV (Windows Media Video), MP3, WAV, AIF, WMA (Windows Media Audio) oraz JPEG, BMP, PNG, TIFF i GIF). Urządzenie potrafi integrować pliki zapisane w pamięci komputera z domowym systemem audio-video. Użytkownik może wtedy przeglądać (pliki wideo) lub słuchać (pliki audio) zasoby przechowywane w pececie, używając do tego celu np. telewizora lub wieży stereo.

Sprzęt łączy się z jednej strony drogą radiową (standard 802.11g) z pecetami, na których użytkownik zgromadził multimedialne pliki, a z drugiej strony np. z telewizorem czy urządzeniem audio.

Nowy sprzęt D-Linka można zestawić z już posiadanym sprzętem audio-video. Producent zatroszczył się, by Media Lounge komponował się z domowymi zestawami, takimi jak odtwarzacze DVD, systemy stereo i kina domowego. Urządzenie zostało wyposażone we wszystkie rozpowszechnione na rynku typy złącz.

Urządzenie jest już dostępne w Polsce. Cena - ok. 950 zł brutto.

Więcej informacji na polskiej witrynie producenta.


TOP 200