Mecze polskiej ekstraklasyna platformie videostrada tp

Wygrany przez Telekomunikację Polską i Canal+ przetarg to kolejny etap rozwoju oferty dostępnej w ramach usługi IP TV.

Wygrany przez Telekomunikację Polską i Canal+ przetarg to kolejny etap rozwoju oferty dostępnej w ramach usługi IP TV.

375 mln zł

to szacunkowy koszt transmisji meczów pierwszej ligi, który poniosą TP i Canal+

TP zamierza stworzyć pierwszy w Polsce kanał poświęcony rozgrywkom ekstraklasy. Jest on początkiem rozwoju oferty kanałów tematycznych dostępnych na platformie multimedialnej videostrada tp. W przyszłości nowy kanał ligowy będzie oferował możliwość oglądania konkretnych meczów za pośrednictwem modelu pay-per--view. Już dziś dzięki usłudze dostępu do Internetu Neostrada i modemowi Livebox klienci TP mają dostęp do telewizji na żywo oraz możliwość wypożyczania filmów i programów TV.

Jak dotąd TP sprzedała ok. 350 tys. modemów Livebox. W zeszłym roku ich sprzedaż nieco spowolniła i być może ten niekorzystny trend odwróci umowa ze spółką Ekstraklasa. Przed kilku laty - stawiając właśnie na transmisję meczów piłki nożnej - platformy cyfrowe promowały Cyfra+ i Polsat Cyfrowy. To zapewne także część strategii rozwoju usług triple play przez tego największego operatora, jak i poszukiwanie nowych źródeł przychodów, równoważących spadającą sprzedaż usług telefonii stacjonarnej.

Canal+ i Telekomunikacja Polska będą pokazywały w latach 2008-2011 mecze piłkarskiej pierwszej ligi. Trzy z ośmiu rozgrywających się co weekend zostaną pokazane przez Canal+, pozostałych pięć na platformie videostrada tp. Obie firmy zamierzają również uruchomić telewizję dostępną przez satelitę. Uruchomienie kanału sportowego planowane jest na połowę lutego br. Przedstawiciele TP zapewniają, że nowa oferta będzie dostępna jeszcze przed rozpoczęciem sezonu piłkarskiego 2008/2009.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200