McAfee: modułowy zestaw do ochrony sieci

Firma udostępniła nowy zestaw Total Protection for Network, który ma ograniczyć kłopoty związane z wdrażaniem, utrzymywaniem i zarządzaniem wieloma rozwiązaniami zabezpieczeń.

Zestaw zawiera McAfee M-8000 Network Security Platform, wcześniej znaną pod nazwą IntruShield, oraz McAfee Content Security Blade Server.

Wraz z pojawianiem się nowych zagrożeń, w organizacjach pojawiają się nowe urządzenia, które mają wspomagać walkę z nimi. W rezultacie, takie organizacje stają w obliczu konieczności zarządzania wieloma odrębnymi urządzeniami, co obniża efektywność i podnosi koszty utrzymania. Udostępniając Total Protection for Network, McAfee zamierza wspomagać takie organizacje w konsolidowaniu ich potrzeb w zakresie bezpieczeństwa w jednym kompletnym zestawie, który można wdrożyć szybko i efektywnie.

Total Protection for Network ma zapewniać pojedyncze rozwiązanie do ochronny i kontroli sieci przedsiębiorstwa. Rozwiązanie zapewnia ochronę typu end-to-end i zabezpiecza całą infrastrukturę sieciową. Blokuje ataki, zatrzymuje spam i zagrożenia związane z webem, chroni niepołatane systemy i oferuje rozwiązania pozwalające na kontrolę spełniania wymagań prawnych.

Serwery Content Security Blade poszerzają możliwości skanowania dużych wolumenów wiadomości, (według zapewnień producenta od 700 tys. do 5 milionów na godzinę). Osiąga się to poprzez dodawanie nowych serwerów blade.

Takie podejście ma zwiększyć efektywność i zmniejszyć koszty, zastępując ciągłe dodawanie wycinkowych urządzeń ochronnych, modularnym rozwiązaniem zawierającym funkcjonalność IPS/IDS, ochronę antyspamową i antyphishigową, ochronę poczty, antyspyware, ochronę przed atakami DoS (DDos), filtrowanie URL wykrywanie nieprawidłowych zachowań w sieci oraz kontrolę komunikatorów.

Zestaw dostępny jest w dwóch wersjach: dla dużych przedsiębiorstw oraz średnich firm.


TOP 200