McAfee kupuje producenta zabezpieczeń dla środowisk bazodanowych

Przejęcie wyspecjalizowanej w rozwiązaniach z zakresu bezpieczeństwa baz danych firmy Sentrigo ma pozwolić m.in. na rozszerzenie oferty McAfee. Zdaniem analityków transakcja wpisuje się w szereg podobnych działań zrealizowanych wcześniej m.in. przez firmy Oracle i IBM.

Planowana transakcja zakłada m.in. włączenie rozwijanych przez Sentrigo narzędzi do oferty oprogramowania McAfee. Plan ten ma dotyczyć przede wszystkim rozwiązań z zakresu monitorowania aktywności środowisk bazodanowych oraz analizowania wykorzystywanych systemów m.in. pod kątem podatności na typowe zagrożenia. Wartości transakcji, która ma zostać sfinalizowana do końca kwietnia 2011 roku, nie podano.

Według analityków technologie Sentrigo będą stopniowo włączane do kolejnych linii rozwiązań korporacyjnych McAfee. "Narzędzia firmy Sentrigo dobrze uzupełnią obecną korporacyjną ofertę McAfee, która obecnie koncentruje się głównie na bezpieczeństwie środowisk sieciowych i treści" - twierdzi Adrian Lane, analityk firmy Securosis. Nie wyklucza on, że z czasem technologie rozwijane obecnie przez firmę Sentrigo znajdą również zastosowanie w kompleksowych rozwiązaniach, które na bazie produktów McAfee planują zbudować władze koncernu Intel. Przedstawiciele kierownictwa firmy Intel zapowiadają, że rozwiązania McAfee będą wykorzystane m.in. do stworzenia kompleksowego pakietu oprogramowania i usług z zakresu bezpieczeństwa. Formalne procedury związane z przejęciem firmy McAfee przez koncern Intel zamknięto z końcem lutego br.

Zobacz również:

  • Certyfikacja Intel Evo w biznesie - jakie są jej korzyści?

Warto dodać, że w podobne rozwiązania z zakresu bezpieczeństwa baz danych inwestują także m.in. firmy IBM i Oracle. W 2009 roku koncern IBM kupił wyspecjalizowaną w rozwiązaniach z zakresu monitorowania bezpieczeństwa baz danych spółkę Guardium. Z kolei koncern Oracle w ubiegłym przejął prawa do technologii bezpieczeństwa środowisk bazodanowych rozwijanych przez firmę Secerno. Z niedawnych analiz firmy Securosis wynika, że w 2010 roku wartość światowego rynku systemów zabezpieczeń dla środowisk bazodanowych przekroczyła 100 mln USD.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200