McAfee i Symantec przystępują do CTA – będą ze sobą współpracować zwalczając cyberprzestępczość

Cztery miesiące temu z inicjatywy dwóch firm (Fortinet i Palo Alto Networks) powstało przymierze Cyber Threat Alliance (CTA), stawiające sobie za cel zwalczanie cyberprzestępczości. Obecnie organizacja ta została bardzo wzmocniona, gdyż akces do nie zgłosiły firmy uchodzące za wiodących dostawców usług i aplikacji zapewniających firmom ( a mówiąc konkretnie, posiadanym przez nie systemom IT) bezpieczeństwo. Chodzi o korporacje McAfee i Symantec.

To ważne wydarzenie, gdyż rywalizujące ze sobą na co dzień firmy McAfee i Symantec będą teraz musiały ze sobą współpracować, wypracowując w ramach CTA strategie, które zapewnią centrum danych wyższy poziom bezpieczeństwa. Chodzi o to, że członkowie przymierza będą wymieniać między sobą informacje (takie jak np. sygnatury identyfikujące malware), które pozwolą ukrócić poczynania hakerów i zapobiec włamaniom do systemów IT. Przymierze zamierza położyć szczególny nacisk na narzędzia pozwalając skutecznie przeciwdziałać atakom typu APT

Advanced Persistent Threats)

Istotne jest też to, że firmy należące do CTA będą informować się wzajemnie i na bieżąco o nowych zagrożeniach, które udało im się zidentyfikować. Osoby i organizacje zajmujące się kwestią bezpieczeństwa systemów IT zabiegały od dawna o to, aby czołowi dostawcy aplikacji zwalczających cyberprzestępczość dzielili się ze sobą takimi informacjami.

Zobacz również:

Jeszcze kilkanaście miesięcy temu wydawało się, że firmy McAfee i Symantec nigdy nie zdobędą się na to, aby tak ściśle ze sobą (jak i z innymi firmami z tego obszaru) współpracować. Analitykom tego rynki wydawało się, że jest to pobożne życzenia.

Wygląda na to, że w ramach przymierza CTA cel ten uda się nareszcie osiągnąć.


TOP 200