McAfee IntruShield 1.8

Network Associates poinformowała o udostępnieniu systemu McAfee IntruShield 1.8 rozszerzonego o nowe mechanizmy związane z wykrywaniem i zapobieganiem włamaniom.

McAfee IntruShield jest rozwiązaniem z grupy produktów McAfee Network Protection Solutions. Ma postać urządzenia, które skanuje ruch i ocenia poziom zagrożenia także w sieciach gigabitowych. Można je instalować na obrzeżu sieci lub w najważniejszych zasobach sieci.

Rozwiązanie powstrzymuje różnego rodzaju ataki na sieć z minimalnym spowolnieniem sieci. IntruShield śledzi także nietypowe zachowania sieci i analizuje je, pod kątem atakow DoS.

Zobacz również:

  • Wirusy na Androida - popularne i niebezpieczne zagrożenia
  • Microsoft Defender dostępny dla użytkowników sprzętu Apple

Nowy McAfee IntruShield 1.8 zapewnia m.in.:

-Funkcje otwarcia awaryjnego (fail open) na optycznych łączach gigabitowych umożliwia wdrażania sensorów McAfee IntruShield w klastrze z przełączaniem awaryjnym.

-Zaawansowane zarządzanie regułami - administratorzy mogą eksportować reguły z jednego menedżera IntruShield Manager i importować je do innych.

-Płynne odzyskiwanie danych, pozwalające administratorom sieci na zapisywanie alarmów i dzienników pakietów oraz importowanie ich do menedżera przy uruchamianiu sieci.

-Funkcje raportowania umożliwiające generowanie raportów tabelarycznych w formacie PDF z dowolnego widoku uszczegółowionego i kompilowanie szczegółowych raportów o konfiguracji sensorów.

-Przesyłanie informacji o awariach systemu na zdefiniowany uprzednio adres poczty elektronicznej lub pager.

Więcej informacji pod adresem http://www.networkassociates.com/us/products/sniffer/network_intrusion_prevent.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200