McAfee Advanced Threat Defense: nowe rozwiązanie bezpieczeństwa firmy McAfee

McAfee wprowadził do oferty rozwiązanie bezpieczeństwa noszące nazwę McAfee Advanced Threat Defense, które wykorzystuje technologię “sandboxing”. Oprogramowanie przechwytuje przychodzące pliki, umieszcza je w “piaskownicy” i tam dokładnie bada, czy nie zawierają szkodliwego oprogramowania.

Rozwiązanie korzysta z technologii , którą McAfee przejął kilka miesięcy temu razem z firmą LynuxWorks. McAfee udoskonalił ją, dodając do niej mechanizm, który rozsyła informacje o wykrytych zagrożeniach do wszystkich użytkowników urządzeń, na których zainstalowane jest jej oprogramowanie. Pozwala to zapobiec wcześniej ewentualnym próbom włamania się do tych urządzeń. McAfee nadał takiemu działaniu nazwę McAfee Real Time. To opcja, która wspiera wyłącznie produkty tej firmy.

Oprogramowanie McAfee Advanced Threat Defense powinno być instalowane na samym brzegu korporacyjnej sieci, przy samej zaporze. McAfee ma nadzieję, że integrując tak ściśle „piaskownicę” z punktami końcowymi zawierającymi jej oprogramowanie bezpieczeństwa, produkt stawi czoła innym rozwiązaniom tego typu, takim jak te oferowane np. przez firmę FireEye.

Zobacz również:

  • Testy penetracyjne systemów IT - czy warto w nie zainwestować?

Mechanizm McAfee Real Time jest też zintegrowany z firmowym środowiskiem “Security Connected Framework”, w tym z jej rozwiązaniem SIEM (Security and Event Information Management) noszącym nazwę Enterprise Security Manager.

Firma informuje, że rozwiązanie McAfee Advanced Threat Defense (wraz z mechanizmami McAfee Real Time i Enterprise Security Manager) pojawi się oficjalnie w jej ofercie pod koniec br. Cena produktu nie jest jeszcze znana.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200