Maxtor wycofuje się z rynku NAS

Firma Maxtor poinformowała w połowie sierpnia, że wycofuje się z rynku sieciowych pamięci masowych. Powód: zwiększona presja ze strony konkurencji i co za tym idzie spadek sprzedaży.

Firma Maxtor – znana z produkcji dysków twardych – potwierdziła, że wycofuje ze swojej oferty systemy pamięci masowej NAS (Network Attached Storage) noszące nazwę MaxAttach. Maxtor obiecuje jednocześnie, że ci użytkownicy, którzy eksploatują takie urządzenia mogą liczyć na wsparcie techniczne do końca obowiązywania kontraktu.

Od czasu, gdy Maxtor wszedł na rynek pamięci NAS (co miało miejsce w 1999 r.), musiał bez przerwy stawiać czoła takim gigantom, jak: Dell i Hewlett-Packard. Olbrzymia presja ze strony tych firm spowodowała, że produkcja systemów NAS przestała być opłacalna.

Zobacz również:

  • Nowe dyski do serwerów trafiają na rynek - mają 22 TB pojemności
  • Czym jest system zabezpieczeń DLP - Data Loss Prevention?
  • USA przymierzają się do współpracy z Tajwanem w zakresie układów scalonych

Produkty, takie jak wspomniana stacja MaxAttach, pomagają zarządzać przepływem plików transmitowanych w sieciach Ethernet. Systemy NAS są często używane w przedsiębiorstwach do magazynowania wiadomości e-mail i innych plików wykorzystywanych przez witryny webowe.

Firma przewiduje, że na skutek wycofania się z rynku pamięci NAS, będzie musiała ponieść koszty w III kwartale w wysokości 75-85 mln USD.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200