Maxtor kupuje dział napędów dyskowych Quantum

W ten sposób powstanie największy na świecie producent pamięci masowych dla komputerów.

Maxtor, znany producent pamięci masowych, kupuje od konkurencyjnej firmy Quantum dział produkcji dysków twardych. Wartość transakcji, zawieranej w formie wymiany akcji, jest szacowana na 1,2 mld USD.

Dzięki przejęciu działalności Quantum, związanej z produkcją dysków twardych, Maxtor będzie współpracował z Matsushita-Kotobuki Electronics Industries. Zdaniem przedstawicieli firmy, pozwoli to jej na szybkie rozszerzenie swojej obecności w takich segmentach rynku, jak dyski twarde dla serwerów intelowskich i wyspecjalizowanych urządzeń serwerowych (server appliance). Ponadto firma powstała z połączenia obejmie również dział Maxtor Network Systems Group, sprzedający sieciowe produkty pamięci masowych, oferowane pod markę MaxAttach.

Firma po połączeniu zachowa nazwę Maxtor i będzie kierowana przez Mike Cannona, dotychczasowego prezesa i dyrektora wykonawczego Maxtora. Michael A. Brown, szef Quantum HDD, wejdzie w skład jej zarządu.

Przyszłe, łączne roczne przychody Maxtora szacowane są na ok. 6 mld USD. Transakcja w ciągu dwóch lat od sfinalizowania - co ma nastąpić na początku przyszłego roku - ma pozwolić na roczne oszczędności obu firm na poziomie 120-200 mln USD. Jednak koszt połączenia ma wynieść 120-180 mld USD.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200