Matsushita przejmuje kontrolę nad fabryką baterii w Gnieźnie

Dział Matsushita Battery Industrial, należący do koncernu Matsushita Electric Industrial, przejmie od holenderskiego holdingu Philips Lighting całość udziałów w fabrykach baterii w Belgii i w Polsce.

Dział Matsushita Battery Industrial, należący do koncernu Matsushita Electric Industrial, przejmie od holenderskiego holdingu Philips Lighting całość udziałów w fabrykach baterii w Belgii i w Polsce. Wartość transakcji wyniesie 42 mln euro.

Fabryka w Gnieźnie, która przyjmie nazwę Matsushita Battery Poland S.A., będzie nadal produkować baterie cynkowo-węglowe, sprzedawane na europejskich rynkach pod nazwą Panasonic. Fabryka jest obecnie największym dostawcą baterii cynkowo-węglowych w Europie. Moce produkcyjne zakładu zapewniają wydajność rzędu 1 miliarda baterii rocznie. W ubiegłym roku fabryka zatrudniała ok. 700 osób.

Według przedstawicieli koncernu Matsushita, w ostatnich dwóch latach sprzedaż baterii cynkowo-węglowych Panasonic wzrosła w Europie o około 35%. W tym roku przewiduje się wzrost rzędu 20%. Matsushita liczy przede wszystkim na wykorzystanie potencjału rynków Europy Środkowej i Wschodniej oraz Rosji.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200