Matrix.pl na Ukrainie

Spółka pod nazwą IMX z siedzibą w Kijowie będzie działać na terenie Ukrainy i innych byłych republik radzieckich.

Spółka pod nazwą IMX z siedzibą w Kijowie będzie działać na terenie Ukrainy i innych byłych republik radzieckich.

Zajmować się będzie dostarczaniem rozwiązań i usług IT, w szczególności systemów klasy ERP firmy Oracle, rozwiązań portalowych, związanych z zarządzaniem dostępem i tożsamością, a także systemów dedykowanych dla telekomunikacji i instytucji finansowych.

Do końca roku będzie w niej zatrudnionych 20 osób. Prezesem IMX został Aleksiej Krokos, pełniący w Matrix.pl funkcję dyrektora ds. rozwoju biznesu, a wiceprezesem Jarosław Plisz, na stanowisku zastępcy dyrektora generalnego Matrix.pl. IMX ma przejąć zarządzanie kontraktem na wdrożenie rozwiązań Oracle w PZU Ukraina, prowadzonym do tej pory przez Matrix.pl. Zapewni także wsparcie dla ISD Polska (Industrialnyj Sojuz Donbasu, do niedawna ZPD Steel).

"Powołanie na Ukrainie spółki zależnej doskonale wpisuje się w strategię . Jednym z ważniejszych punktów tej strategii jest rozszerzenie działalności na rynkach zagranicznych. W naturalny sposób kierujemy się w stronę rynków wschodnich, na których odnieśliśmy już pierwsze sukcesy" - mówi Marek Kobiałka, prezes zarządu Matrix.pl.


TOP 200