Mastercard i Coinbase chcą uczynić tokeny NFT bardziej dostępnymi dla wszystkich

Gigant płatności Mastercard nawiązał współpracę z giełdą kryptowalut Coinbase, aby uczynić tokeny niewymienne (NFT) bardziej dostępnymi. Użytkownicy będą mogli korzystać z kart Mastercard do robienia zakupów na nadchodzącym rynku NFT Coinbase'a.

NFT zyskują coraz większe zainteresowanie / Fot. CardMapr, Unsplash.com

NFT zyskują coraz większe zainteresowanie / Fot. CardMapr, Unsplash.com

Mastercard poinformował, że rozpoczyna współpracę z Coinbase i chce postawić na NFT. "Zaangażowanie większej liczby osób w bezpieczny sposób, z wysokiej jakości zabezpieczeniami, to prawdopodobnie najlepsza droga dla dalszego rozwoju NFT" - twierdzi Mastercard w swoim komunikacie. Firma dodała, że dostrzega duży potencjał w technologii NFT. Jej zdaniem NFT wykroczą poza grafiki i przedmioty kolekcjonerskie i będą wykorzystywane w wielu innych obszarach.

Sprawdź: Teamsy

Zobacz również:

  • Giełda kryptowalut Coinbase otwiera rynek NFT dla wszystkich użytkowników
  • Mastercard, PayPal i Visa wstrzymują swoją działalność w Rosji
  • Tokeny NFT wkraczają do kolejnej internetowej platformy

Coinbase z kolei w październiku ub.r. ogłosił, że uruchomi własny rynek NFT. Będzie to platforma peer-to-peer, która sprawi, że wybijanie, kupowanie, prezentowanie i odkrywanie NFT stanie się "łatwiejsze niż kiedykolwiek".

W tym miejscu warto zauważyć, że obecnie największa platforma NFT, czyli OpenSea.io, ma mnóstwo użytkowników, ale sama obsługa dla wielu osób nie jest intuicyjna. W przypadku OpenSea, aby wystawić na sprzedaż lub kupić NFT, potrzebujemy portfela kryptowalut z odpowiednimi tokenami (np. ETH), a same transakcje realizowane są w sieci blockchain. Nie jest jeszcze pewne, co konkretnie wprowadzi Coinbase, ale biorąc pod uwagę partnerstwo z Mastercard można dojść do wniosku, że będziemy korzystali ze zwykłych kart do płacenia, podobnie jak za tradycyjne zakupy online.

Zobacz: Nagrywanie ekranu

Coinbase podkreśla nawet w komunikacie, że chce ułatwić dostęp do NFT i "znieść złożoność, sprawiając że interfejsy staną się bardziej przyjazne dla użytkowników". Giełda chce też aktywnie rozwijać społeczność i wspierać artystów oraz fanów NFT.

Informacje tego typu pokazują, że zapotrzebowanie na specjalistów IT, zwłaszcza w segmencie cyberbezpieczeńśtwa, będzie coraz większe.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200